Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě opět zavedli nákupy do domu seniorům a lidem v karanténě

Sociální odbor porubské radnice teď mnohem více pomáhá potřebným. Zejména starším lidem, kteří se kvůli současnému stavu spojenému s pandemii koronaviru bojí vycházet na ulici, vozí nákupy až domů.

Současná nelehká doba opět komplikuje život starším lidem a lidem v karanténě, kteří nemají nikoho blízkého, kdo by jim mohl pomoci. Naštěstí se opět mohou obracet na sociální odbor porubské radnice, který pro tyto účely zřídil linku pomoci. Její číslo je 599 481 500 a lidé se na ni mohou obracet v pracovní dny od 8 do 12 hodin.

Jana Glogarová, vedoucí sociálního odboru: "Z těch věcí ,které jsme třeba teď zajišťovali ten minulý týden, tak kromě nákupů to bylo vyzvednutí věcí z čistírny, byly to různé záležitosti, které se týkaly přeplatku a nedoplatku, které si lidé potřebovali vyzvednout a podobně."

Sociální pracovnice denně zajistí 5 až 10 nákupů a dalších důležitých věcí, které lidé potřebují

Jitka Červenková, sociální pracovnice: "Dalo by se říct, že těch nákupů je více, ale samozřejmě jsou i organizace, které nám pomáhají zajistit seniory, či jiné potřebné."
Klientka sociálního odboru: "S paní se znám možná tři roky. Obstarává mi důchod, hlídá mi výdaje."

Poruba v této době řeší i problém s lidmi bez domova, kteří nedodržují vládní nařízení a shlukují se a popíjejí alkohol na veřejnosti.

Jana Glogarová, vedoucí sociálního odboru: "Problém je, že vlastně nemají roušky a nenosí je. My samozřejmě těmto lidem roušky dáváme a snažíme se jim pomoci i sociálním poradenstvím."

Sociální pracovnice jim předávají i kontakty na ubytovny a azylová zařízení, aby věděli, kam se mohou uchýlit až bude zima.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků