Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uvolněné byty porubské radnice projdou rekonstrukcí. Lidé nechtějí byty v původním stavu

Poruba má zbrusu nový fond na opravu obecních bytů, K jeho vytvoření posloužila anketa, ve které se lidé vyjadřovali o tom, jaký je pro ně ideální stav bytu. Teď se budou postupně opravovat.

Ostrava-Poruba bude nově nabízet k pronájmu kompletně zrekonstruované byty. Chce tak vyjít vstříc lidem, kteří se poslední dobou chtějí stěhovat do bytů připravených rovnou k nastěhování. Dosud si je noví nájemníci opravovali podle svých představ a potřeb.

Jan Dekický, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “My jsme si tento předpoklad, který jsme vnímali, ověřili anketou mezi jak nájemníky, tak občany Poruby. Opravdu nám vyšlo, že je silná poptávka po tom aby byty, které obsazujeme opravdu už byly nachystané, opravené.”
Petra Lehká, vedoucí odboru bytového hospodářství a údržby budov: “My jsme se ptali, v jaké míře je chtějí mít zrekonstruované. Jestli by chtěli, aby tam byly nové podlahy, aby byla elektřina hotová, aby tam byly kuchyňské linky, aby bylo sociální zařízení hotovo. V podstatě ty odpovědi byly jednoznačné, zájem je o to, aby ty byty byly zrekonstruované kompletně.”

Většina uvolněných bytů, které jsou k dispozici k podnájmu, je stále ještě v původním stavu.

Jan Dekický, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Občas se objeví byt po nájemníkovi, který tam bydlel kratší dobu, opravil si ho a ty opravy jsou ještě v jakémsi použitelném stavu, ale těch bytů je minimum Většinou opravdu jsou to byty, které nejsou nějak zdevastované, ale zkrátka odpovídají tomu, že ti nájemníci se tam stěhovali kolikrát desítky let zpátky.”

Poruba má ve své správě zhruba tisíc bytů a ročně se jich uvolní okolo 40. Zájem o ně je velký

Petra Lehká, vedoucí odboru bytového hospodářství a údržby budov: “Stává se málokdy, kdy o nějaký byt není vůbec žádný zájem a musíme tu nabídku zveřejnit opakovaně.”

Aktuálně projdou rekonstrukcí první tři uvolněné byty. Jeden tady na ulici Dvorní a dva v oblouku.

Aby mohla radnice uvolněné byty rekonstruovat, nově zřídila fond na modernizaci bytového fondu. Nájemní smlouva tak bude uzavřena s tím, kdo do něj přispěje nejvíce.
SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

HAMOR-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Rail clinic s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

PR články

Více PR článků