Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba shání dobové fotografie. Zkrášlí zastávky MHD

V Ostravě-Porubě postupně realizují vítězné projekty loňského ročníku participativního rozpočtu Zelená Porubě. Dva z celkem 6 už jsou hotové. Jde o Chodníkovanou u ZŠ Porubská a doplnění dětského hřiště mezi ulicemi Rabasova a U sportoviště.

V Ostravě-Porubě vznikají historické zastávky. Jde o jeden z vítězných projektů loňského ročníku participativního rozpočtu Zelená Porubě, První zastávka už byla zrealizována, Dobové fotografie tak zdobí autobusovou zastávku na Dělnické ulici.

Miroslav Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba: “Celkově by těch zastávek mělo být 9, ale nám se nedostává všude fotografií, proto bychom chtěli vyzvat občany, pokud mají fotografie z dřívějších let. 70., 80. let hlavně 8. obvodu a potom ulice Bajkalské, nebo třeba Domova sester, určitě by nám je mohli poslat na adresu redakce@moporuba.cz.”

Pokud se tyto fotografie podaří shromáždit, objeví se na dalších zastávkách v obvodu.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Měla by to být zastávka U nemocnice, zastávka Domov sester, zastávka fakultní nemocnice, obě zastávky Bajkalské, zastávka Karola Šmidkeho a zastávka Ludvíka Podéště.”


Další z projektů, který je před dokončením, je projekt Čteme venku u knihovny na ulici Opavská. Do konce listopadu tady vznikne relaxační zóna, jejíž součástí bude i poeziomat. Zbývající dva projekty na realizaci ještě čekají.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Jedná se o zvlněnou louku, která bude na ulici Francouzská, kterou budeme realizovat až v příštím roce, ale u doplnění hřiště a rekonstrukci chodníků mezi ulicemi G. Klimenta a U oblouku, ta čeká na rekonstrukci.”RD Stavitelství, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

SYMETRIS s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 18 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 16 800 do 17 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků