Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V novém domě s pečovatelskou službou v Ostravě-Porubě se zabydlují první nájemníci

V Ostravě-Porubě dokončili dům s pečovatelskou službou Harmonie. Vznikl rekonstrukcí domu na Dělnické ulici a nabízí celkem 23 bytových jednotek. Současně probíhá 2. etapa rekonstrukce, která skončí příští rok na jaře.

Přestavba domu na Dělnické ulici v Ostravě-Porubě na Komunitní dům pro seniory Harmonie skončila. V současné době postupně vítá první nájemníky. Bydlení je primárně určeno pro seniorské páry, nebo dvojice, které spolu chtějí žít.

Nájemník Domu s pečovatelskou službou Harmonie: “Jsme nadšeni a děkuji městskému obvodu Poruba, že něco takového stvořil. Opravdu je to tu luxusní. Oproti těm takzvaným buňkám třeba v jiných domovech důchodců, tak to je špičkové tady.”

Dům s pečovatelskou službou nabízí 23 komfortních a moderních bytů o velikosti 2+kk ,ve kterých jsou nainstalované kuchyňské linky i sporáky a v předsíni zabudované šatní skříně. Téměř polovina bytů má i balkóny.

Jan Dekický, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Samozřejmě trošku se nám zkomplikovala ta situace tím, co vládne v celé ČR, takže někteří to mírně odložili, ale velkou část bytů už máme obsazenou. Přesto, pokud by někdo měl zájem, tak ještě můžeme další žádosti přijímat. My samozřejmě průběžně přijímáme žádosti pro zbývající DPSky.”

Po Domech s pečovatelskou službou Astra a Průběžná je Harmonie třetí v řadě, který Poruba zřídila. Reaguje tak na zvyšující se počet stárnoucích obyvatel obvodu. Aktuálně je v seniorském věku téměř třetina z nich.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Víme, že i do budoucna budou ty požadavky neustále narůstat. Proto jsme se rozhodli, že rozšíříme nabídku seniorského bydlení o Dům s pečovatelskou službou. Ten komplex je jedinečný v tom, že kromě bytového domu, nebo respektive domu s pečovatelskou službou pro seniory bude v příštím roce ještě dobudována služebna městské policie, která je dále v tom komplexu. Potom tam je atrium, které budou moct využívat jak senioři, kteří tady bydlí, tak lidé z přilehlého okolí.”

Na Domu s pečovatelskou službou se brzy objeví i jeho název Harmonie, který si lidé vybrali v anketě. Čeká se jen na souhlas památkářů.

Součástí celého komplexu bude i kavárna a komunitní dům je zajímavý i tím, že má zelenou střechu,
ZARTKOV, s.r.o., Ostrava - Zábřeh
Ostrava
od 18 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

AMSET group s.r.o., Ostrava - Polanka nad Odrou
Ostrava
od 18 500 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 25 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků