Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V novém domě s pečovatelskou službou v Ostravě-Porubě se zabydlují první nájemníci

V Ostravě-Porubě dokončili dům s pečovatelskou službou Harmonie. Vznikl rekonstrukcí domu na Dělnické ulici a nabízí celkem 23 bytových jednotek. Současně probíhá 2. etapa rekonstrukce, která skončí příští rok na jaře.

Přestavba domu na Dělnické ulici v Ostravě-Porubě na Komunitní dům pro seniory Harmonie skončila. V současné době postupně vítá první nájemníky. Bydlení je primárně určeno pro seniorské páry, nebo dvojice, které spolu chtějí žít.

Nájemník Domu s pečovatelskou službou Harmonie: "Opravdu je to tu luxusní. Oproti těm takzvaným buňkám třeba v jiných domovech důchodců, tak to je špičkové tady.”
Jan Dekický, místostarosta MOb Ostrava-Poruba:  "Velkou část bytů už máme obsazenou. Přesto, pokud by někdo měl zájem, tak ještě můžeme další žádosti přijímat. My samozřejmě průběžně přijímáme žádosti pro zbývající DPSky.”

Po Domech s pečovatelskou službou Astra a Průběžná je Harmonie třetí v řadě, který Poruba zřídila. Reaguje tak na zvyšující se počet stárnoucích obyvatel obvodu. Aktuálně je v seniorském věku téměř třetina z nich.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Víme, že i do budoucna budou ty požadavky neustále narůstat. Ten komplex je jedinečný v tom, že kromě bytového domu, nebo respektive domu s pečovatelskou službou pro seniory bude v příštím roce ještě dobudována služebna městské policie, která je dále v tom komplexu. Potom tam je atrium, které budou moct využívat jak senioři, kteří tady bydlí, tak lidé z přilehlého okolí.”

Na Domu s pečovatelskou službou se brzy objeví i jeho název Harmonie, který si lidé vybrali v anketě. Čeká se jen na souhlas památkářů.

Součástí celého komplexu bude i kavárna a komunitní dům je zajímavý i tím, že má zelenou střechu,
DANĚ V POHODĚ, spol. s r.o.,
Ostrava
od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.,
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků