Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zapojte se. Novinka webu fajnovaporuba lidem umožňuje navrhovat si své projekty

Ostrava-Poruba má web, který mapuje všechny projekty obvodu. Je to díky tomu, že jako jeden z mála ostravských obvodů má zpracovaný strategický plán, na kterém chce pracovat až do roku 2023. Dělaný je s přesahem až do roku 2030.

Www.fajnovaporuba.cz. To jsou stránky, na kterých najdete všechny projekty porubské radnice. A to nejen ty, které už jsou hotové, ale i ty, které se momentálně realizují, nebo připravují. Obyvatelé tak mají přehled o veškerém dění.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Stránky fajnovaporuba.cz jsou stránky, které monitorují, vlastně dávají občanům přehled o tom, jaké strategické dokumenty v obvodu fungují, ale když se tady podíváte na některé ty záložky, tak se můžete seznámit digitálně s jednotlivými projekty. Když teda překliknu na ty projekty jako takové, tak tady máme hezky rozlišeno, které projekty máme v realizaci, které už jsme zrealizovali a které teprve připravujeme.”

Na stránkách je také interaktivní mapa, kde jsou barevně rozlišeny i lokality. Snadno tak zjistíte, které projekty jsou v plánu ve vašem okolí.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Když si potom třeba rozkliknete ty jednotlivé, tak samozřejmě je tady povídání o tom , kde se můžete dozvědět mnohem podrobnější informace, ale také například, kdo je zhotovitelem, dobu realizace a některé ty projekty jsou obohacené i o některé studie a projektové dokumentace.”

A radnice letos připravila i novinku, která webovou stránku fajnovaporuba ještě více zatraktivnila. Jde o záložku Zapojte se.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Kdy se snažíme stále více a více připojovat občany do aktivit obvodu jako takového a my jsme tady umístili formulář, respektive dotazník pod tady tím navrhni svůj projekt, kde pokud člověk má námět, nebo nápad na nějaký zajímavý projekt, který by chtěl, aby se realizoval, nebo se dostal aspoň do plánů realizací, tak nám může vyplnit tady tento úplně jednoduchý formulář.”

Stačí, když do něj vyplníte své myšlenky a motivace a stručně popíšete, co byste v obvodu rádi zrealizovali.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Ve chvíli, kdy ten formulář odklikne tady dole, tak nám přijde a my ho samozřejmě budeme posuzovat, občany budeme kontaktovat, budeme s ním v úzkém spojení, abychom zjistili větší podrobnosti a pokud to bude dávat smysl a pokud bude splňovat veškeré naše priority a možnosti, které obvod má, tak ho velmi rádi zařadíme do plánu našich aktivit do budoucna.”

Z těch největších projektů vybírám rekonstrukci bytového domu Oblouk, která by měla začít už příští rok na jaře. Stavební povolení má radnice na stole a už také vyhlásila veřejnou zakázku na zhotovitele stavby.
T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků