Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba vede žebříček nejvíce využívaných sdílených kol

Sdílená kola mají za sebou další úspěšnou sezónu. Zaznamenala 650 tisíc výpůjček a 800 tisíc najetých kilometrů. Vůbec nejoblíbenějším dopravním prostředkem jsou pro obyvatele Ostravy-Poruby.

Sdílená kola jsou v Ostravě-Porubě stále v kurzu. Z Top desítky nejfrekventovanějších stanovišť z celé Ostravy se 6 nachází právě v Porubě. Vůbec nejvíce využívaným stanovištěm je telekomunikační škola, která je považovaná za hlavní porubský uzel.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Já jsem moc ráda, že to tak je. Znovu opakuju, že je skvělé, že v Porubě si lidé kol váží, protože se tady zaznamenává minimum vandalismu na kolo. Opravdu to jsou ojedinělé případy, což je moc dobře a já jsem moc ráda, že to tak je.”

Co se týká trendů, tak lidé nejraději jezdí po hlavních tepnách a dolů z kopce. Nejfrekventovanější trasou je tak Hlavní třída, pak ulice Opavská a často se také jezdí mezi Duhou a ulicí 17. listopadu.

Jan Hummel, koordinátor firmy Nextbike pro Ostravu: “Úplně nejčastěji , z našich statistik vyplývá, že lidé jezdí kolem 5. hodiny. Tam je ta křivka na úplně nejvyšším bodě a ta 5. hodina, když lidé jsou z práce za zábavou, na procházky, takže ta frekvence je úplně největší právě v těch odpoledních hodinách.”

Zatímco na začátku, tedy v roce 2019 bylo v Porubě 170 kol, letos se jejich počet zvýšil na 270 a příští rok se počítá s tím, že se toto číslo zaokrouhlí na rovných 300.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme v tomto roce vytvořili některé nové stojany na podněty lidí, takže jeden z takových asi nejzajímavějších je na Myslivně, kde jsme právě vyslyšeli názory lidí, přání lidí, aby tam ten stojan byl vybudován, takže tam už funguje a samozřejmě máme poptávku a podněty na další možnosti. Především je to třeba na 5, obvodě na ulici Francouzská, na ulici Kubánská a tak dál.”

Sdílená kola letos budou v provozu až do konce roku

Jan Hummel, koordinátor firmy Nextbike pro Ostravu: “Velkou novinkou je to, že jsme vyhráli výběrové řízení na další dva roky, takže Nextbike bude podporován městem tady v Ostravě až do roku 2022. Začne to hned od ledna roku 2021. To znamená, že letos budeme mít celoroční provoz.”

V ulicích bude zpočátku zhruba 400 kol a tento počet se bude postupně navyšovat až na 1000 kol v nejfrekventovanějších měsících.
T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o., Moravská Ostrava
Ostrava
od 16 800 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

GEOKOD Rail s.r.o., Ostrava (ČR)
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků