Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba bude mít více parkovacích míst, vznikají na ulici G. Klimenta

Ulice G. Klimenta v Ostravě-Porubě prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Ta začala letos v létě a je rozdělena na dvě etapy, v rámci kterých na ni vznikne na 70 parkovacích míst, kterých zejména na 1. stavebním obvodu zoufale chybí.

Rekonstrukce ulice Gustava Klimenta je největší investiční akcí, kterou Poruba zahajovala v letošním roce. Jedním z jejich největších bonusů bude zlepšení situace v parkování, oficiálních míst k parkování tady bylo jen čtyřicet.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “V této první etapě, kterou realizujeme teď, jich bylo zhruba jenom 15. Po rekonstrukci dojde k výraznému navýšení těch parkovacích stání v této první etapě jich bude celkem 45, z toho 15 na nově vzniklém parkovišti tady v této horní části.”

Rekonstrukce momentálně probíhá v úseku od ulice Nábřeží SPB po ulici Budovatelskou a oproti původnímu plánu 1. etapa skončí asi o 14 dnů později, tedy zhruba v polovině prosince. A to zejména kvůli nepříznivému podzimnímu počasí. K tomu se vyskytly i problémy s inženýrskými sítěmi, které musely být hned na několika místech přeloženy.

Roman Gajdušek, vedoucí odboru investic: “V této chvíli se pracuje aktivně na položení drenážních dlažeb pro parkování jak podélné, tak příčné, dále byly provedeny retenční objekty pro vsakování dešťové vody, no a koncem listopadu budeme provádět pokládku asfaltových povrchů. Provádí se instalace nového veřejného osvětlení.”
Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Ta rekonstrukce zahrnuje zejména tedy dopravní aspekty řešení té ulice ať už se jedná samozřejmě o samotnou rekonstrukci vozovky, nebo silnice, chodníků i takové to dopravně provozní řešení.”

Po rekonstrukci bude v celém prostoru obytná zóna. To znamená, že se tady bude smět jezdit pouhých 20 km/hodinu.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Ale není to jenom o těch dopravních aspektech toho řešení, dojde samozřejmě k obnově zeleně, mobiliářových prvků a takovou třešinkou bude v 2. etapě realizace, úprava předprostoru před Gymnáziem Pavla Tigrida.”

Počítá se s tím, že tam vznikne veřejný prostor s posezením a záhony. Starat se o něj budou sami studenti, kteří s tímto nápadem přišli zhruba před dvěma toky v rámci participativního rozpočtu Zelená Porubě. Druhá etapa rekonstrukce ulice G. Klimenta, která bude probíhat v úseku mezi ulicemi Budovatelská a Matěje Kopeckého, začne příští rok na jaře a skončí do července roku 2021.
EVD SPOLEK CZ s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

EVD SPOLEK CZ s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Jiří Trávníček - ČR
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků