Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba už svítí a vše je připraveno na vánoční trhy. Jejich součástí budou i jízdy doubledeckerem

V Ostravě-Porubě se rozsvítila vánoční výzdoba. Laděna je do bílé barvy a ozdobeny jsou nejen sloupy veřejného osvětlení, ale také vybrané stromy. Nově je letos vánočně vyzdoben také prostor u Duhy.

V Ostravě-Porubě rok od roku přibývá vánočních ozdob. Letošní novinkou je výzdoba u Duhy, kde krásně svítí zcela nové vánoční motivy.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Za mnou vidíte například výzdobu stromů světelných, kde bylo použito přes 2 tisíce metrů světelného řetězu.”

Dalších dva a půl tisíce metrů světelných řetězů zdobí ostatní stromy v různých částech obvodu. Světýlka a jiné ozdoby jsou také na radnici a jiných institucích.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Šestého prosince nám začne tedy vánoční jarmark. Z důvodu protiepidemiologických opatření bude trošičku omezen.”
Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: "Bude otevřený pouze každý druhý stánek. Je to z toho důvodu, že musíme dodržet ty čtyřmetrové rozestupy mezi jednotlivými stánky."

Ve stáncích se budou prodávat nejen vánoční ozdoby a různé dekorace, ale také něco k snědku i na zahřátí.

U vánočního stromu bude nainstalována i zvonička a na Alšově náměstí se objeví betlém z Pradědovy galerie.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Poruby: “Mám 4 vnoučata, takže se určitě těším na Vánoce.”
“Na Vánoce se těším, nejspíš na ty dárky a na to, že budeme spolu všichni.”

Jediným doprovodným programem, který se v rámci vánočních trhů na Alšově náměstí uskuteční, bude 19. prosince charitativní akce srdce pro Porubu, Její součástí budou i vánoční jízdy doubledeckrem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy