Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční trhy v Ostravě-Porubě budou. Začnou už tuto neděli na Alšově náměstí

Vánoční trhy na Alšově náměstí budou i letos. Kvůli pandemii koronaviru se ale musí obejít bez doprovodného programu a v omezeném režimu. Jedinou akcí, která se zde uskuteční bude charitativní akce Srdce pro Porubu.

V Ostravě-Porubě už je vše připraveno na tradiční vánoční trhy. Probíhat budou na Alšově náměstí už od této neděle a skončí 23. prosince. Oproti minulým letům ale v daleko menším rozsahu. Důvodem jsou vládní opatření spojená s koronavirovou krizí.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Znamená to, že bude otevřený pouze každý druhý stánek. Je to z toho důvodu, že musíme dodržet ty čtyřmetrové rozestupy mezi jednotlivými stánky. Bohužel naše technika, kabeláž nám nedovolí postavit každý stánek samostatně od sebe 4 metry, takže musíme to vyřešit tímto způsobem.”

Ve stáncích se budou prodávat mimo jiné vánoční dekorace a ozdoby, vánoční dárkové balení, které se bude vyrábět a také různé dobroty jako masné výrobky, nebo řecké speciality. Chybět nebude ani něco na zahřátí.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Co bude úplnou novinkou, tak je takzvaná Sdílko budka, nebo Sdílko stánek, kde se budou střídat prodejci, kteří se budou střídat prodejci, kteří se zúčastnili akce Sdílko, kteří budou nabízet především rukodělné výrobky z vlastní tvorby.”

Na Alšově náměstí se budou prodávat i vánoční stromky a ozdobou bude ručně vyřezávaný dřevěný betlém z Pradědovy galerie.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Bude tady ohňová koule, která se představila i na loňském vánočním jarmarku.”

19. prosince bude tady na Alšově náměstí starostka obvodu podávat nealkoholický punč v rámci charitativní akce Srdce pro Porubu.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Můžou tak přispět na nějakou dobrou věc. Zároveň v tento den bude připraven i doubledecker a budou tři speciální jízdy skrz vánoční Porubu, takže se lidi mají na co těšit.”

Ve středovém pásu na Hlavní třídě pak bude umístěna zvonička. Lidé si tak mohou přijít zazvonit pro štěstí a věřit, že se jim splní jejich přání.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


JPM trans, s.r.o., Na Rovince, Ostrava - Hrabová
Ostrava
od 29 500 do 33 500 Kč/měsíc

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

JANEX spol. s r.o. (areál Liberty Ostrava a.s. , OKK Koksovny a.s.)
Ostrava
od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry