Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě už svítí vánoční výzdoba. Nejvíce ozdob je na Hlavní třídě

V Ostravě-Porubě se rozsvítila vánoční výzdoba. Laděna je do bílé barvy a ozdobeny jsou nejen sloupy veřejného osvětlení, ale také vybrané stromy. Nově je letos vánočně vyzdoben také prostor u Duhy.

V Ostravě-Porubě rok od roku přibývá vánočních ozdob. Letošní novinkou je výzdoba u Duhy, kde krásně svítí zcela nové vánoční motivy.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Poruba má ve vánoční výzdobě dlouhou tradici, proto je pro nás každoročně velice složité vymýšlet něco nového, ačkoli se nám to v posledních letech daří. Za mnou vidíte například výzdobu stromů světelných, kde bylo použito přes 2 tisíce metrů světelného řetězu.”

Dalších dva a půl tisíce metrů světelných řetězů zdobí ostatní stromy v různých částech obvodu. Světýlka a jiné ozdoby jsou také na radnici a jiných institucích.

Jen na sloupech veřejného osvětlení září do tmy bezmála 150 vánočních ozdob. Nejvíce jich je na Hlavní třídě.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Mimo jiné se můžete také těšit na celkem 6 vánočních stromů v Porubě. Můžete vidět vánoční strom na Hlavní třídě, na Alšově náměstí, naproti pekárny, u Duhy, u Oblouku, na Vozovně a na náměstí Družby.”

Ten hlavní, který reprezentuje Porubu a který každý rok stojí ve středním pásu na Hlavní třídě u Alšova náměstí, přivezli právě dnes a během pátku se bude zdobit.

Pavlína Nováčková, odbor kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Cesta za letošním porubským vánočním stromem byla extrémně složitá, protože první strom jsme nemohli sundat. Druhý strom měl prasklinu, vadu, která ohrožovala bezpečnost našich obyvatel, takže jsme ho museli odstranit a konečně se nám napotřetí díky společnosti Ostravské městské lesy a zeleň podařilo sehnat tento nádherný smrk ztepilý. A moc doufám, že bude ozdobou letošních Vánoc."

U vánočního stromu bude nainstalována i zvonička a na Alšově náměstí se objeví betlém z Pradědovy galerie.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Poruby: “Mám čtyři vnoučata, takže se určitě těším na Vánoce. Vánoce, to jsou svátky radosti dětí, takže ty děti mě drží nad vodou.”
“Na Vánoce se těším, nejspíš na ty dárky a na to, že budeme spolu všichni. Nejvíc asi brusle na led, protože mám ráda bruslení na ledu.”

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se letos kvůli pandemii bohužel neuskuteční.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy