Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě už svítí vánoční výzdoba. Nejvíce ozdob je na Hlavní třídě

V Ostravě-Porubě se rozsvítila vánoční výzdoba. Laděna je do bílé barvy a ozdobeny jsou nejen sloupy veřejného osvětlení, ale také vybrané stromy. Nově je letos vánočně vyzdoben také prostor u Duhy.

V Ostravě-Porubě rok od roku přibývá vánočních ozdob. Letošní novinkou je výzdoba u Duhy, kde krásně svítí zcela nové vánoční motivy.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Poruba má ve vánoční výzdobě dlouhou tradici, proto je pro nás každoročně velice složité vymýšlet něco nového, ačkoli se nám to v posledních letech daří. Za mnou vidíte například výzdobu stromů světelných, kde bylo použito přes 2 tisíce metrů světelného řetězu.”

Dalších dva a půl tisíce metrů světelných řetězů zdobí ostatní stromy v různých částech obvodu. Světýlka a jiné ozdoby jsou také na radnici a jiných institucích.

Jen na sloupech veřejného osvětlení září do tmy bezmála 150 vánočních ozdob. Nejvíce jich je na Hlavní třídě.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Mimo jiné se můžete také těšit na celkem 6 vánočních stromů v Porubě. Můžete vidět vánoční strom na Hlavní třídě, na Alšově náměstí, naproti pekárny, u Duhy, u Oblouku, na Vozovně a na náměstí Družby.”

Ten hlavní, který reprezentuje Porubu a který každý rok stojí ve středním pásu na Hlavní třídě u Alšova náměstí, přivezli právě dnes a během pátku se bude zdobit.

Pavlína Nováčková, odbor kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Cesta za letošním porubským vánočním stromem byla extrémně složitá, protože první strom jsme nemohli sundat. Druhý strom měl prasklinu, vadu, která ohrožovala bezpečnost našich obyvatel, takže jsme ho museli odstranit a konečně se nám napotřetí díky společnosti Ostravské městské lesy a zeleň podařilo sehnat tento nádherný smrk ztepilý. A moc doufám, že bude ozdobou letošních Vánoc."

U vánočního stromu bude nainstalována i zvonička a na Alšově náměstí se objeví betlém z Pradědovy galerie.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Poruby: “Mám čtyři vnoučata, takže se určitě těším na Vánoce. Vánoce, to jsou svátky radosti dětí, takže ty děti mě drží nad vodou.”
“Na Vánoce se těším, nejspíš na ty dárky a na to, že budeme spolu všichni. Nejvíc asi brusle na led, protože mám ráda bruslení na ledu.”

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se letos kvůli pandemii bohužel neuskuteční.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků