Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční strom na Alšově náměstí už svítí. Je opět chloubou Ostravy-Poruby

V Ostravě-Porubě slavnostně rozsvítili vánoční strom a začaly vánoční trhy. Na Alšově náměstí jsou k mání nejen různé rukodělné výrobky, jmelí a ozdoby, ale také dřevěný betlém a kolotoč.

V Ostravě-Porubě zavládla vánoční atmosféra. Stánky na Alšově náměstí už zaplnili prodejci a lidé si tak na vánočních trzích mohou nakoupit vše, co k Vánocům patří, včetně drobných dárků. Jejich součástí je i dřevěný betlém z Pradědovy galerie, dětský kolotoč a zvonička.

Anketa: prodejci: “Trhy jsme rádi, že tady jsou, protože to je to nejkrásnější, co může vůbec na konci roku být a to jsou všechno rukodělky. Něco dělá syn, něco já. Dřevěné domečky, andělíčky. Teď tady vyřezáváme různé světelné výrobky, lahve.”
“Perfektní atmosféra, jsou tady lidi příjemní, nakupují. Je to prostě paráda, po dlouhé době pěkná akce. Nabízíme domácí věci, samozřejmě všechno bez chemie. Máme farmičku ve Václavovicích u Šenova, takže marmelády, zeleninové, chili omáčky, sirupy. Prostě je z čeho vybírat a lidi jsou nadšeni.”
Anketa: návštěvníci vánočních trhů: “Je tu krásně, plno světel, je tu hezky. Pohodová atmosféra.”
“Jsem ráda, že se to vůbec uskutečnilo, že jsem dopekla cukroví a mohla jsem si tady přijít na svařák a zažít trochu té vánoční atmosféry. Jsem moc ráda za to.”
“My si to užíváme samozřejmě, protože jsme se dostali konečně po dlouhé době ven a hlavně se to líbí našemu malému, který obdivuje jesličky.”

Nejvíce se lidé těšili na rozsvícení vánočního stromu. A protože nikdo předem nevěděl, kdy přesně k tomuto nádhernému okamžiku dojde, všichni přišli už před setměním. A nakonec se dočkali.

Vánoční strom vysoký zhruba 12 metrů radnici věnovala společnost Ostravské městské lesy a zeleň a starostka ho rozsvítila za pomocí dětí.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Letos jsme rozsvěcovali náš obrovský vánoční strom úplně jinak a netradičně z pochopitelných důvodů, aby se tady nemohlo sejít tolik lidí jako každý rok, protože opravdu každý rok Alšovo náměstí zaplní tisíce lidí. Je zastavená doprava, je to velký svátek pro lidi a je to vidět. Takže letos to bylo skromnější, jednodušší, rychlejší všechno, ale myslím si, že i tak pěkné.”
Anketa: návštěvníci vánočních trhů: “Já jsem se dneska přišla podívat na rozsvícení stromečku a líbí se mi o hodně víc než loni.”
“Je tu hezká atmosféra, stromeček je krásný, hezčí než minule, minulý rok.”

Vánoční trhy na Alšově náměstí budou probíhat až do 23. prosince a kvůli pandemii koronaviru je doprovodí jen jedna akce. Tou bude 19. prosince charitativní akce Srdce pro Porubu. Starostka obvodu na ní bude lidem podávat nealkoholický punč a vánočně vyzdobenou Porubou se budete moci svézt i doubledeckerem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy