Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané pomáhají Porubanům. Začala sbírka na elektrokolo pro postiženého chlapce

Ostrava-Poruba loni založila charitativní sbírku Srdce pro Porubu. Jejím účelem je pomáhat tomu, kdo ji zrovna nejvíce potřebuje. Musí ale mít trvalé bydliště v Porubě. Aktuálně můžete přispívat na Josífka, který se narodil s diagnózou Downův syndrom.

Charitativní sbírka Srdce pro Porubu opět pomáhá. Tentokrát můžete přispívat na malého Josífka. 5letého chlapce, který s pomocí zvládá své první krůčky a moc by mu pomohlo elektrokolo.

Lumír Uvíra, otec Josífka: “Toto je náš kluk, Josífek. Má downův syndrom. To znamená mentální postižení plus ještě samozřejmě připojena k tomu je epilepsie a tím pádem v podstatě nutnost celkově řeknu postupných kroků, které na delší dobu trvají, takže se teď aktuálně Josífek rozchází a doopravdy předpokládáme, že ještě nějakou dobu to bude trvat než bude chodit úplně, bez kočárku.

Josífek má nejraději hudbu a dovádění s mladším bráchou, kterému je teprve jeden rok.

Lumír Uvíra, otec Josífka: “My samozřejmě chceme Josífkovi dopřát, řeknu, co nejvíc jeho pozitivních zážitků Aktuálně tady slyší hudbu, tak začíná prozpěvovat si a reagovat na hudbu, ale vzhledem k tomu, že má Josífek mladšího bráchu Vašíka, tak chceme podpořit vlastně integraci rodiny a toho, aby měli kluci společné zážitky a chceme požádat o podporu na elektrokolo."

To by umožnilo, aby jako rodina mohli všichni společně vyrazit na výlety po okolí Ostravy.

Do sbírky můžete přispět buď přímo do zapečetěné sbírkové kasičky v informačním centru na Hlavní tříně, nebo na speciálně zřízený transparentní účet č. 500063622/0800.

Lidé už díky této sbírce pomohli třem lidem.

Miroslav Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba: “Nejdříve Davidu Cvrčkovi, který si přál vozíček za kolo. Potom Tomáši Boháčovi, kterému lidé, vlastně Porubané ve sbírce přispěli na hipoterapii, která mu pomáhá a potom jsme přispěli na elektrický vozík pro pana Petra Haase. Bohužel v letošním roce nám ten koronavirus způsobil, že jsme nemohli dělat žádné akce, které bysme spojili s tou charitativní sbírkou, což nás velice mrzí, protože tak bysme byli schopni pomoct více lidem.”

Z rukou starostky obvodu se nebude podávat ani vánoční punč. Tato tradice probíhá každoročně v rámci vánočních trhů na Alšově náměstí. Letos se měla uskutečnit už tuto sobotu a výtěžek měl putovat právě na Josífka. Kvůli vládním opatřením spojených s pandemií koronaviru se ruší i sobotní jízdy doubledeckerem vánočně nazdobenou Porubou.

Témata: elektrokolo
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků