Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V DK Poklad finišují stavební úpravy. V lednu začne instalace interiérů

V Ostravě-Porubě pokračuje rekonstrukce kulturního domu Poklad. Práce probíhají podle plánu a momentálně se dokončují poslední stavební úpravy. Vše tak nasvědčuje tomu, že budou dokončeny včas.

Rekonstrukce Domu kultury Poklad začala loni v červnu. Aktuálně jsou stavební práce téměř hotovy a od ledna se začne instalovat interiér. Proměnu čeká také nejbližší okolí kulturního zařízení, včetně přístupových chodníků a vysazovat se bude i nová zeleň.

Michal Kubíček, vedoucí oddělení obchodu a programu: “Nacházíme se ve společenském sále, který bude určen primárně pro plesy, pravděpodobně pro zastupitelstvo obvodu Poruba. Dále tady budou probíhat taneční, případně nějaké malé koncerty nebo větší přednášky a můžou také větší svatby."

Kapacita společenského sálu, jehož součástí je i balón, bude zhruba 300 míst. V zadní části sálu pak bude i bar. Kulturní dům po rekonstrukci nabídne i 3 multifunkční učebny, 2 salonky, restauraci s terasou a klubovým prostorem a nově také minikino pro bezmála 70 lidí.

Petr Vrága, montážní firma z Vlčnova: “V tom malém sále budou takové pohodlné černé ergonometricky tvarované sedadla v počtu 69 kusů a potom ještě demontovaná jedna trojička, jedna dvojička, která se zdemontuje, když přijde invalida."

Nejzajímavějším prostorem kulturního domu je divadelní sál s kapacitou 400 míst. Momentálně se pracuje na podlaze pódia.

Michal Kubíček, vedoucí oddělení obchodu a programu: "Teď se nacházíme v tom největším prostoru Pokladu. Je to divadelní sál, který je zrekonstruován vlastně s původním stropem, který tady vlastně zůstal. A jinak obložení už je tady nové. Do budoucna, vlastně teď tady přijde ještě stěrka a nové sedačky."

Dům kultury Poklad je památkově chráněný, slavnostně se otevíral v roce 1961. Pokud budou práce pokračovat takovým tempem jako teď, návštěvníky přivítá už v červnu příštího roku.  Ještě předtím se do vnitřních prostor vrátí i umělecká díla jako bronzová socha ženy a zrestaurované skleněné vitráže.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků