Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejdříve mezi sebou soupeřili, teď chtějí spolupracovat. Stojí za tím soutěž o nejhezčí vánoční strom

Bruntál se možná stane partnerským městem Ostravy-Poruby. Nápad přišel po soutěži o nejkrásnější vánoční strom MS kraje, ve které Bruntál získal 1. příčku a Poruba se umístila hned za ním. Zdravá a humorná rivalita tak přerostla v přátelství.

Zatímco na konci loňského roku spolu soupeřili, teď by naopak mohli spolupracovat. Řeč je o představitelích porubské a bruntálské radnice. Spojila je soutěž o nejkrásnější vánoční strom.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Já jsem dnes, na Tři krále, pozvala pana starostu Bruntálu, abych mu pogratulovala k nejkrásnějšímu vánočnímu stromu v MS kraji, abych mu popřála i krásný nový rok a abychom zhodnotili spolu i trošku vtipně tu soutěž. Mě i překvapilo, jak to lidi vzali vážně. Jak se hecovali na sociálních sítích a jak hlasovali každou chvíli. Nakonec byli ti houževnatější Bruntaláci. Jsou opravdu šikovní, ten strom měli krásný. Měli k němu i pěkný příběh.”

Porubu reprezentoval asi 12 metrů vysoký smrk ztepilý, který radnici darovaly ostravské městské lesy. Na bruntálském náměstí dělala lidem radost stejně vysoká jedle bělokorá, která dostala jméno Jan z Roudna, odkud byla přivezena. Z vítězství měli v Bruntále velkou radost i proto, že vánoční strom předchozího roku skončil na opačném konci žebříčku.

Petr Rys, starosta Bruntálu: “Mám z toho samozřejmě velkou radost. A tak jako jsme soutěžili při vyhlašování vánočního stromu mezi Bruntálem a Porubou, tak by se tato soutěž možná mohla přetavit v partnerství mezi Bruntálem a Porubou a mohli bychom spíše do budoucna spolupracovat a věřím, že až bude další ročník ankety, tak obě dvě města budeme opět soutěžit a budeme společně se pohybovat na předních příčkách a nedáme nikomu v kraji šanci.”

Zatímco pro bruntálský vánoční strom hlasovalo více než 8 tisíc lidí, Poruba získala asi o dvě tisícovky hlasů méně.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba:  “Já musím říct, že já jsem gratulovala panu starostovi i formou dopisu. Je pravda, že jsme se trošku vtipně špičkovali a byla mezi námi taková pěkná humorná rivalita na konci roku, ale určitě věřím, že všichni Porubané Bruntálu vítězství přejí. “

Bronzovou medaili získal vánoční strom z Horního Benešova s více než dvěma tisíci hlasy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy