Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pod 14letým chlapcem se při bruslení prolomil led, z rybníku ho vytáhli dva lidé, všichni skončili v nemocnici

Bruslil na rybníku v Ostravě-Porubě a najednou se pod ním prolomil led. Pro čtrnáctiletého chlapce se okamžitě vrhla dvojice mladých lidí. 20letá dívka a o rok starší mladík. Chlapce z vody vytáhli, ale všichni tři skončili kvůli podchlazení v nemocnici.

Dramatické chvíle se odehrály v pondělí odpoledne u rybníku v Ostravě-Porubě. Před půl pátou se pod čtrnáctiletým chlapcem prolomil při bruslení led. Ve vodě zůstal uvězněn asi pět minut, než se k němu dostali dva zachránci. Vytáhli ho dvacetiletá dívka a o rok starší mladík.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři zjistili, že je dítě podchlazené, avšak bez známek zranění, či tonutí. Po prvotním vyšetření, zajištění tepelného komfortu a dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče, byl chlapec transportován do ostravské fakultní nemocnice."

Tam skončila také dvojice, která chlapce zachránila.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Ve studené vodě byli po ramena, respektive po pás. I oni tak jevili známky podchlazení a předáni byli následně na interní ambulanci FN Ostrava."

Záchranáři proto varují, aby byli bruslaři na ledu stále opatrní. I když venku už několik dní pořádně mrzne, led nemusí být ještě na některých místech úplně tvrdý.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy