Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komunitní zahrady, pěší promenáda, vodní prvky. VIII. obvod a Nový Pustkovec v Ostravě-Porubě vyrostou do krásy

Porubská radnice už má zpracovanou koncepční urbanistickou studii 8. obvodu a takzvaného Nového Pustkovce. Celý tento veřejný prostor nijak zásadně nemění, ale pouze se ho snaží zkvalitnit a zatraktivnit.

Osmý stavební obvod a Nový Pustkovec budou do budoucna daleko atraktivnější. Zkvalitní se nejen pěší průchodnost, ale také parkování, zeleň nebo mobiliář. Počítá s tím koncepční urbanistická studie, se kterou se lidé mohli seznámit na vůbec prvním veřejném projednávání, které probíhalo online.

Eliška Chlachulová, architektka: “Nenavrhujeme žádné bourání. Do toho například k té hlavní pěší trase umisťujeme vodní prvky, pítko v altánu, potom jsou tam nějaké hrací prvky, dětská hřiště, hřiště pro petanque.”
Tomáš Čech, koordinátor participačních aktivit: “Z mé strany je poměrně dobrým úspěchem kolik dotazů padlo, kolik občanů nás sledovalo. Nepochybně je hodně zajímala zeleň. Ptali se samozřejmě na oblast parkování, které vždy občany pálí. A v neposlední řadě jsme zaznamenali taky celou řadu, řekněme, souhlasných komentářů. A to, že například taková ta centrální pěší promenáda skrz 8. obvod je dobrý nápad."

Lidem se také hodně líbily i prvky v podobě komunitních zahrad. Urbanistické studii předcházela kompletní analýza včetně dotazníkového šetření.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Ta studie v tuto chvíli ještě projde odbornými kozultacemi, například v oblasti dopravy, životního prostředí, nebo konzultací s organizací MAPA."

Finální verze bude dokončena na začátku března a poté bude opět představena lidem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy