Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S důvěrou a bez zbytečných chyb. Hokejisté Poruby chtějí znovu na špici

Hokejistům RT Torax Poruba se v poslední době nedaří. Prohráli už potřetí, když v utkání 24. kola Chance ligy nestačili na domácí Kladno, které vyhrálo 3:2. V tabulce se tak posunuli na 6. místo.

Nic není ztraceno. I když hokejisté RT TORAX Poruba mají v poslední době smůlu, stále ještě mají šanci postoupit do extraligy. Rozdíly v počtech bodů jsou totiž minimální.

Martin Janeček, asistent trenéra HC RT TORAX Poruba: “To znamená, my se musíme soustředit na každý zápas, kde chceme získat co největší počet bodů, jelikož dvakrát prohrajeme a můžeme být devátí a obráceně. Dvakrát, třikrát vyhrajeme a můžeme být znovu první. Je to víceméně ta tabulka kosmetická, jelikož jsou tam i rozdíly trošku v počtu zápasů.”

Hlavu si z toho nelámou ani hráči, pro které je nejdůležitější si věřit a vyvarovat se zbytečných chyb.

Marek Sikora, útočník HC RT TORAX Poruba: “To je základ, takže my věříme, že zase vyhrajeme a budeme se držet na té špici. Dělali jsme chyby v obraně a dostávali jsme takové lehké, laciné góly a dali jsme jich méně potom.”
Lukáš Kozák, obránce HC RT TORAX Poruba: “Musíme to zlepšit ještě za ten měsíc do začátku toho play off, protože pokud budeme tak lehce přicházet o body jako například s Vrchlabím, kdy jsme hráli, tlačili, naháněli a my jsme byli ti, kteří nakonec inkasovali, tak bohužel nebudeme v play off úspěšní, tak musíme naplno pracovat na takových systémových věcech.”

Ani přes poslední prohry se na sestavě mužstva nebude nic měnit.

Martin Janeček, asistent trenéra HC RT TORAX Poruba: “Nějaké změny jsme udělali teď v poslední době, ale myslíme si, že hráči by měli cítit teď už před koncem sezóny, že jim věříme, že už chceme to mužstvo stabilizovat a soustředit se vlastně na závěr sezóny, kde se bude rozhodovat a kde se začne hrát to nejdůležitější.”

Tu správnou atmosféru při utkáních na domácím ledě vytvářejí hlavně fanoušci, kteří na stadiony kvůli pandemii koronaviru bohužel nesmí. Porubě citelně chyběli zejména při emotivním utkání s nádechem play off s Vrchlabím, jemuž hokejisté RT TORAXu podlehli 2:5.

Martin Janeček, asistent trenéra HC RT TORAX Poruba: “Kdyby přišli lidi, tak by ten zápas se mohl udávat třeba jiným směrem, protože by tam byla řada emocí, protože tam byla řada soubojů, bylo to vyhrocené chvilku a to samozřejmě nám chybí. Ale je potřeba se s tím srovnat a tím, že hrajeme ped tichou kulisou, tak to má zase jiný nádech a zase nějaká zkušenost.”
Marek Sikora, útočník HC RT TORAX Poruba: “Diváci nám chybí hodně, to pro ten sport, nebo celkově pro tu hru. Mě osobně to chybí hodně, dělá to prostě většinu, část prostě té atmosféry toho hokeje, toho sportu a mi chybí hodně.”

Další utkání Porubu čeká už tuto sobotu, kdy na domácím ledě přivítá Přerov.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy