Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zápisy a přijímačky se blíží. Waldorfský kampus v Ostravě-Porubě nabídne prohlídky online

Waldorfská základní škola a střední škola Ostrava-Poruba funguje jako jeden celek od letošního ledna. Vytvořit waldorfský kampus na ulici Ľudovíta Štúra se podařilo po několikaletém úsilí a přináší spoustu výhod.

Rodiče se po mnoha letech dočkali. Na jednom místě se jejich děti mohou vzdělávat od mateřské až po střední školu. Waldorfský kampus v Porubě vznikl od ledna a jeho výhodou je, že základní a střední škola spolu navzájem aktivně spolupracují.

Alex Vonsík, student 4. ročníku střední odborné školy waldorfské: “Například studenti střední školy připravovali v rámci Dne dětí pro žáky 1. stupně plno stanovišť s úkoly a pod. A také v rámci sociálních praktik, kdy si maturanti vybírají zařízení, kde se zúčastní každodenního fungování, tak letos to probíhalo právě na 1. stupni základní školy a tam jsme vlastně měli příležitost vidět pedagogickou praxi z blízka.”

Waldorfská škola se snaží rozvíjet nejen rozumové schopnosti dětí, ale také jejich cit a vůli. Přispívají k tomu zejména rytmická cvičení a tvořivá činnost.

Martina Lubojacká, třídní učitelka 2. třídy waldorfské základní školy: “Tím, že děti jakoby rytmicky opakují, dejme tomu násobkové řady, to, co by se jinak učily vlastně jenom zpaměti, jenom paměťovou formou, tak tady pomocí spojení rytmu, pohybu, zvuku, se jim to lépe uchopuje, protože ty menší děti na 1. stupni by se měly především učit celým tělem s přispěním všech smyslů, které mají, aby se jim veškeré ty poznatky hluboce a lépe uložily do jejich paměti.”
Anička Hamříková, žákyně 2. třídy waldorfské základní školy: “Líbí se mi tady nejvíc malování a je to tu dobrý. Ruční práce, malujeme, angličtina, děláme němčinu a potom eurytmii.”

Waldorfskou školu mapuje i výstava, která byla realizována u příležitosti sloučení základní a střední odborné waldorfské školy v Ostravě. Kvůli pandemii koronaviru byla nainstalována na budově školy, kde zůstane natrvalo.

Lucie Cimmrová, učitelka střední odborné školy waldorfské a autorka výstavy: “Při výběru fotografií jsem chtěla ukázat naše žáky od prvního dne ve škole přes různé akce, kurzy, slavnosti, které jsou typické pro waldorfskou školu až třeba po mezinárodní projekty na střední škole. Symbolickým je pro mě snímek, který zachycuje naši studentku, jak učí ve 4. třídě plést košíky malé děti v rámci své pedagogické praxe.”

Pokud byste měli zájem, už v dubnu budou probíhat zápisy na základní waldorfskou školu a také přijímačky na střední.

Waldorfská základní škola a střední škola Ostrava-Poruba připravuje i Dny otevřených dveří. Na střední škole budou probíhat 9. února a na základní 5. března.

Prohlídky obou škol budou probíhat online a v rámci virtuální prohlídky si budete moci popovídat jak s učiteli, tak se studenty. Podrobnosti najdete na webu waldorfporuba.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy