Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejen pomoc s registrací, ale i doprovod na očkování nabízí seniorům porubská radnice

Porubská radnice pomáhá seniorům s registrací k očkování vakcínou proti koronaviru. Na sociální odbor se mohou obracet lidé ve věku 80 let a více, kterých je v obvodu zhruba 4 tisíce.

Lidé starší 80 let se stále mohou obracet na sociální odbor porubské radnice. A to v případě, že si neví rady s registrací do systému na očkování proti nemoci covid-19. Pracovnice je kroku po kroku provedou všemi úkony, které jsou potřeba. Případně jim nabídnou další pomoc.

Jana Glogarová, vedoucí sociálního odboru, MOb Ostrava-Poruba: “Pomáháme jim buď tak, že přijdou tady k nám a my je zaevidujeme a pokud senior nemůže přijít, nemá tu možnost, tak vycházíme k němu. Pokud nemá počítač, naše pracovnice si donesou svůj a pomocí tady toho je zaevidujeme. Naše zkušenost je taková, že senioři, kteří se na nás obrátili, byli zaregistrováni, někteří už mají injekci za sebou. Teď tento týden budou dostávat i druhé očkování. “

Zpětné vazby od seniorů jsou většinou pozitivní a z očkování nemají ani žádné následky. Ti, co ještě zaregistrovaní nejsou, mohou volat na linku 599 481 500, a to v pracovní dny od 8 do 12 hodin, nebo přijít osobně do budovy úřadu na ulici Gen. Sochora.

Jana Glogarová, vedoucí sociálního odboru, MOb Ostrava-Poruba: “Jenom bych možná k tomu dodala, že se už na nás obracejí i lidé mladšího ročníku, chtějí taky registrovat a chtějí pomoct. V této chvíli ovšem nemůžeme tuto registraci provádět, protože ten systém je pouze pro osoby nad 80 let. Samozřejmě, pokud se systém otevře i pro osoby mladší, jsme připraveni všem pomoci.”

Sociální odbor ovšem seniorům nepomáhá jen s registrací, ale také s dopravou na samotné očkování. Prioritně k tomu využívá službu Senior expres.

Alena Cwiková, vedoucí oddělení sociálních věcí : “To je naše cílová skupina senioři nad 80 let, kteří Senior expres využívají. Případně využíváme jiné dopravce a samozřejmě, pokud ten klient potřebuje, tak ho na to očkování doprovodíme, případně mu domluvíme doprovod. Takže se snažíme zajistit co nejkomfortnější dopravu na to očkování, ať to všechno zvládnou, ať je vše v pořádku.”

Pomoc seniorům nabízí i Moravskoslezský kraj, nebo ostravská městská policie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy