Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O zimní údržbu v Ostravě-Porubě se stará externí firma. Funguje na zavolání

Ostrava-Poruba má zimní údržbu komunikací plně pod kontrolou. Vše řídí přes stálý dispečink externí firmy, který monitoruje, jak vypadá sněhová nadílka a podle situace dává pokyn k výjezdům.

Zimní údržbu v Ostravě-Porubě zajišťuje externí firma. Svou techniku vysílá do ulic na pokyn radnice, která má absolutní přehled o tom, kde a kdy stroje zasahují. Všechny jsou totiž vybaveny GPS. 

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "Městský obvod Poruba má ve své správě komunikace 3. a 4. třídy, což znamená 3. třída silnic a 4. třída znamená tedy chodníků."

Celkově se jedná o zhruba 60 kilometrů silnic a 130 kilometrů chodníků. Plus zastávky městské hromadné dopravy, parkoviště a garážová stání. Při odklízení sněhu a ledu mají vždy přednost nejvíce frekventovaná místa.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "My v rámci chodníků musíme po napadnutí sněhu ten chodník schůdnit do 24 hodin a u silnic je to až 48 hodin."

Čištění komunikací často zdržují a komplikují špatně zaparkovaná auta. 

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: "Znemožňují v některých místech průjezd těch malých traktůrků, V těch nejkritičtějších místech pak se musí to dočištění dělat i ručně."

Při zimní údržbě komunikací se používá technická sůl, které se letos zřejmě spotřebuje více než v minulých letech, kdy byly zimy daleko mírnější.

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: "Taková zima byla naposledy krátce snad v roce 2018."

O zbývající silnice v obvodu se starají Ostravské komunikace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy