Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Popraskané chodníky, výtluky na silnicích. Ostrava-Poruba začne s jejich opravami

V Ostravě-Porubě se co nevidět pustí do oprav komunikací. Loni se v obvodu podařilo zrekonstruovat 10 tisíc metrů čtverečních chodníků a silnic 3. tříd. Opravy se plánují podle rozšířeného digitálního pasportu, který řeší zejména jejich stav.

Poruba každým rokem navyšuje počet chodníků, které chce opravit. Letos začne na náměstí Jana Nerudy a poté má naplánovanou rozsáhlou rekonstrukci páteřního chodníku na ulici Bedřicha Nikodéma na Novém Pustkovci.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Máme ten rozšířený digitální pasport těch chodníků, kdy víme, že nejvíc oprav právě je nutných na 7. a 8. obvodě a Novém Pustkovci. Tam opravdu dlouhodobě ty chodníky byly v zanedbaném stavu.”

V nevyhovujícím stavu je delší dobu také chodník na Vřesinské ulici, S jeho opravou, která si vyžádá i částečné omezení dopravy, by se mělo začít už na přelomu dubna a května

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “V minulém roce byla opravena krajská komunikace a my navazujeme v tomto roce opravou chodníku, dá se říct, poslední etapou chodníku, který vede až na hranici katastrálního území Poruby.”
Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: “Tento chodník na Vřesinské má cirka 1000 metrů čtverečních. My odstraníme asfaltový povrch a nahradíme ho dlažbou. Celou tuto akci bude provádět naše technická četa, která v podstatě se osvědčila, protože jsme schopni dosáhnout menších nákladů tím, že to děláme sami.”

Za poškozením chodníku z velké části stojí špatné parkování. Svá auta tady odstavují především lidé, kteří v létě míří na letní koupaliště a najížděním na chodník jej v podstatě deformují.”

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: “Doprava bude omezena částečně. To znamená, ta Vřesinská bude jakoby průjezdná, ale v úsecích, které se budou opravovat, tak bude částečně svedena jenom do jednoho jízdního pruhu. My samozřejmě nezavřeme celou tuhle část Vřesinské ulice, ale budeme postupovat v cirka stometrových intervalech.”

Radnice počítá také s rekonstrukcí komunikací 3. tříd, které má ve své správě. Vlastními silami to ale nezvládne.

Opravy silnic se prodraží. Letošní mrazivá zima způsobila to, že silnice jsou plné děr výtluků

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: “Ty opravy budou jako náročnější. Myslím minimálně časově, ale i finančně. Výtluky na silnicích samozřejmě nebudeme opravovat jenom my, protože jich máme velké množství. Bude to pro nás dělat externí firma, ale velkou část budeme dělat i my pomocí naší technické čety.”

Poruba se stará o zhruba 60 kilometrů silnic a s jejich opravami začne hned na jaře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy