Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodina postiženého Josífka může vyrazit na výlety. Porubané ji přispěli na elektrokolo

Sbírka Srdce pro Porubu funguje už dva roky. Za tu dobu už pomohla čtyřem lidem. Naposledy Josífkovi Uvírovi, kterému lékaři diagnostikovali Downůw syndrom, a to na elektrokolo.

Charitativní sbírka Srdce pro Porubu splnila sen dalšímu chlapci. Tentokrát pomohla Josífkovi Uvírovi, kterému Porubané přispěli na elektrokolo. Povedlo se to i v této nelehké covidové době.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme dneska předali kolo rodině Uvírových a hlavně Josífkovi Uvírovi, kteří budou společně jezdit na vyjížďky. Já moc děkuju všem přispěvovatelům. Opravdu všem, protože je to společné dílo všech. I těch, co se o sbírku starají, kteří pracují, ale i těch, kteří dokonce pravidelně přispívají. Takže jim moc děkuju a jsem moc ráda, že ta sbírka funguje. Už máme vybrané další dva případy, dvě holčičky z Poruby a já se moc těším, jak bude ta sbírka právě u nich probíhat.”

Rodina už se těší na společné výlety. Nejdříve se chce vydat po okolí Ostravy a poté do Jeseníků.

Ludmila Uvírová, maminka Josífka: “Jsme moc rádi. Všem moc děkujeme, kdo se podíleli vlastně na organizaci té sbírky a kdo přispěli osobně. Pro nás to bude takové rodinné sepnutí a těšíme se. Víme vlastně, že Pepíček, Josífek má rád jízdu na kole. Vždycky tak jako popoháněl toho tatínka, že ho plácal do zadku. Takže víme, že to kolo je pro něho jako přínosem.”

Do sbírky lidé přispívali nejen díky transparentnímu účtu, ale také díky charitativní online dražbě obrazu a fotografií

Sandra Zubáňová, Spolek Swanky: “Některé z těch obrazů byly vlastně fotografie fotografa Borise Rennera, které jsme dražili v této dražbě a potom jsme tam měli jeden kousek, jeden obraz, který namalovali sami Porubané během akce, kterou jsme stihli ještě zorganizovat na podzim, a to byla akce Zažít Porubu jinak. Tento obraz se vydražil okolo 5 tisíc korun, takže děkujeme všem, kteří se aktivně do dražby zapojili.”

Dražba nakonec vynesla okolo 16 tisíc korun. Dalších 10 tisíc se vybralo prodejem gulášů, které se na akci Zažít Porubu jinak vařily v rámci soutěže O nejlepší guláš.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy