Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči, připravte se. Velká oprava ulic v Porubě do června omezí dopravu

15. března začne v Ostravě-Porubě, na ulici Mongolská a v navazující části ulice Sjízdná, velká oprava povrchu vozovek. Rekonstrukce za zhruba 13 milionů korun bude trvat do půlky června.

Omezení dopravy se dotkne frekventované části ostravské městské části Poruba. Ostravské komunikace budou v frézovat vozovku a sanovat její podklad. 

Petr Uhlíř, výrobní náměstek Ostravských komunikací: „Práce jsou rozděleny do čtyř etap, které postupně omezí průjezd automobilů, pozmění trasy autobusů MHD a dočasně přesunou zastávku Řecká ve směru k Opavské ulici. Samotné Opavské, tedy hlavní porubské dopravní tepny, se opravy nedotknou." 

První etapa začne v pondělí 15. března. Opravovaný úsek bude nejprve průjezdný, ale s omezením rychlosti a svedením dopravy do vyznačeného jízdního pruhu. Chodci budou muset použít provizorní chodník. Podle vyjádření Ostravských komunikací bude zastávka MHD Řecká stát o 120 metrů dál směrem k Lidlu, než je nyní. Zásadní změny a omezení začnou od 12. dubna, následovat budou od 10. května objízdné trasy pro autobusy MHD. 

Petr Uhlíř, výrobní náměstek Ostravských komunikací: „Prosíme občany, aby sledovali dopravní zpravodajství na webu města Ostravy, na webových stránkách městských obvodů Svinov a Poruba a také informace Dopravního podniku Ostrava."

Podle výrobního náměstka Ostravských komunikací bude příjezd k Lidlu a sousedícímu autosalonu a servisu zajištěn. Rozsáhlá oprava a s ní i všechna omezení by měla skončit o půlnoci 13. června.

Nahlásit chybu

K tématu

Opava modernizuje semafory

Některé světelné křižovatky v Opavě čeká modernizace. Na obnovu se podařilo městu získat peníze z Evropského strukturálního a investičního f...


Nejčtenější zprávy