Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velikonoce v Porubě budou ve znamení soutěží a atrakcí

Velikonoce budou v Porubě pestré i přes přísná protiepidemická opatření. Lidé si mimo jiné budou moci dozdobit tradiční velikonoční kraslicovník, vyfotit se s velikonočními atrakcemi, nebo si zasoutěžit.

V Porubě se od 29. března objeví tradiční symbol Velikonoc. Tak zvaný kraslicovník bude stát ve středním pásu Hlavní třídy u Alšova náměstí. Zhruba tisíc velikonočních vajíček, kterými bude ozdoben, v těchto dnech vyrobily pracovnice sociálního odboru radnice se svými dětmi a také učitelé a ředitelé porubských škol a školek.

Alena Cwiková, vedoucí oddělení sociálních věcí: “Myslím si, že to bylo přínosné nejen pro nás, ale hlavně pro děti, které se do toho zapojily a tvořily s obrovským nadšením a taky si připomněly velikonoční tradice. Já bych chtěla poděkovat konkrétním dětem. Karolince a Terezce, Vojtovi, Vítkovi, Matějovi, Kačence a Leničce, Terezce, Honzíkovi, Emičce a Danovi a Tobiášovi a Janičce s Ríšou, kteří dělali takové krásné vajíčka a věnovali tomu svůj čas.”
Rita Müllerová, sociální pracovnice: “Děti tvořily pomocí lepení, používaly akrylové barvičky, dělali jsme batiku houbičkami. Naše děti teda hodně baví všechny techniky a těší se, až to svoje vajíčko uvidí na tom stromu.”
Jitka Hrazděrová, ředitelka MŠ Slavíkova a MŠ Makovského: “Vajíčka jsme kreslili několik dní. Z úřadu nám dodali 100 kusů vajec, takže jsme je rozdělili na každou školku. 50 kusů namalovaly učitelky z MŠ Slavíkova a 50 vajíček učitelky z MŠ Makovského. Použily jsme barvy, které, když budou vajíčka viset venku na stromě, takže by se neměly roztéct. Kreslili jsme na ně štětcem, použily jsme i dekorační písek, aby ta vajíčka byla zajímavá a hezká.”

Svou velikonoční ozdobu si na kraslicovník navíc bude moci umístit každý, kdo bude mít zájem. Kromě kraslicovníku se v Porubě můžete těšit i na další velikonoční atrakce.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Novinkou, co bude, tak bude takový velký 3 metrový zajíc. Ten bude takovou velikonoční ozdobou. Dále tady po různých místech na Alšově náměstí budou udělané takové velikonoční fotokoutky, kde se budou moct rodiny s dětmi fotit.”

Připravena bude i velikonoční soutěž po vzoru geocachingu.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “V každém porubském obvodu je na určité souřadnici schovaná nějaká otázka a pokud rodiny s dětmi, nebo jednotlivci zodpoví všechny ty otázky, tak je to dovede k pokladu, který je také umístěn na nějakém speciálním místě a za vyrušení toho pokladu dostanou nějaký balíček, nebo pěkné tričko porubské.”

Soutěžit se bude také o nejdelší velikonoční pomlázku. U kraslicovníku bude umístěna dřevěná měrka, u které si lidé budou moct pomlázku přiměřit.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Když se s ní vyfotí a pošlou nám fotku na e-mail, tak ten, kdo bude mít nejdelší pomlázku, tak od nás dostane nějakou věcnou cenu.”

Původně se měl na Alšově náměstí uskutečnit i tradiční velikonoční jarmark s doprovodným programem. Ten ale není možné uspořádat kvůli vládním opatřením spojených s pandemií koronoviru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy