Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za krásami Beskyd nemusíte na hory. K vidění jsou na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě

Moravskoslezským krajem putuje zbrusu nová výstava. Jde o projekt Galerie venku, která přináší umění do ulic měst. Velkoformátové fotografie návštěvníků Beskyd jsou momentálně k vidění hned na třech místech v Ostravě.

Hlavní třída v Ostravě-Porubě se částečně proměnila v galerii. Ve středovém pásu u kruhového objezdu můžete díky přenosným panelům s velkoformátovými fotografiemi navštívit Beskydy, kam se momentálně kvůli vládním opatřením bohužel nedostanete. Jsou totiž v jiném okresu. Jde o snímky milovníků horské turistiky.

Marek Konečný, jednatel, Seepoint: “My jsme jako reakci na Manuál 360 vymysleli nosiče City Gallery a celý projekt se jmenuje Galerie venku, kdy právě ke komunikaci s veřejností na top místech, kde nám radní dovolí do zón, které jsou omezené, tady tyto nosiče umísťovat, tak můžeme udělat výstavu, popřípadě nějakou prezentaci nějaké dobré myšlenky.”
Mila Vozňáková, koordinátorka projektu Galerie venku: “Během měsíce jsme sbírali fotky od návštěvníků, od veřejnosti, kteří nám je poslali a soutěžní snímky vlastně vyhodnotili a teď v těchto lokacích, ve třech lokacích ve městě máme výstavu z vítězných snímků.”

Těch je celkem 30 a kromě Ostravy-Poruby jsou k vidění i v Mariánských Horách a na novém náměstí Ostrava-Jih.

Výstava je velmi inspirativní a nabízí spoustu krásných míst v Beskydech, které nejsou tak přetížené jako například Lysá hora, nebo Pustevny.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Přestože je v Porubě spousta krásných míst, tak u těchto fotografií si člověk uvědomí, jak moc mu hory, Beskydy chybí. Ladí nás to na to, až se konečně vrátíme zase k normálu a vyrazíme každý tam, kam chceme.”
Anketa: návštěvníci výstavy: “Ty obrázky jsou krásné. Konečně něco hezkého vidíme zase, když už nemůžeme na ty hory, což my uznáváme, tak se podíváme tady. Krásné, jsme z toho nadšeni. V Beskydech v podstatě všechno, tam jsou hezká místa. Z Ondřejníku, nebo z Javorového.”
“Vždycky, když se něco tady děje, rádi se přijdeme podívat. Jak je možnost a můžeme, teď nemůžeme. Pustevny určitě, Radhošť, to je to nejvíc, co může být.”
“Některá z nich asi budu znát ta místa, protože tam chodívám. Třeba tady, když vyjdete na Radhošť z této strany, co vidíte na tom obrázku, tam chodím celkem rád. Tam nebývají lidi. Ale každopádně Jeseníky mi jsou příjemnější.”

Výstava Beskydy jsou více než jen fenomén Lysá hora bude na Hlavní třídě v Porubě k vidění do 11. dubna. Poté se přesune na další místa MS kraje.

Mila Vozňáková, koordinátorka projektu Galerie venku: “Je to putovní výstava, už máme domluvená další místa. Chtěli bychom to vystavit na Pobeskydí v různých jiných oblastech MS kraje, v jiných městech.”

V tuto chvíli už se připravuje i podobná výstava o Jeseníkách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy