Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba pomáhá lidem v nouzi. Špatně jsou na tom zejména maminky samoživitelky

Poruba získala od potravinové banky 20 tisíc respirátorů. Sociální odbor je bude postupně rozdávat lidem, kteří se ocitli v hmotné nouzi, nemají nárok na dávky a také lidem bez domova, nebo maminkám samoživitelkám.

Na sociální odbor porubské radnice se obrací stále více lidí, kteří otáčejí každou korunu. Pandemie koronaviru nepřeje zejména maminkám samoživitelkám, které kvůli zavřeným školám a školkám nemohou chodit do práce a špatně jsou na tom i drobní podnikatelé. Sociální odbor má pro ně nejen respirátory.

Jana Glogarová, vedoucí sociálního odboru, MOb Poruba: “Respirátory budou distribuovat naše pracovnice, nebo budou komunikovat s lidmi, kteří se na nás obrátí. Budou prošetřovat jejich sociální situaci a samozřejmě pomohou jim nejenom formou respirátorů, ale samozřejmě i formou rady, kde si vyřídit a vyzvednout potravinovou sbírku v případě, že ji potřebují.”

Pro základní potraviny si mohou zajít do Dobrovolnického centra Adry v Ostravě-Martinově.

Dagmar Hoferková, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Ostrava: “Nyní máme v nabídce hlavně potraviny, které jsou trvanlivé. To znamená různé croissanty, cukr, mouky, ale také čaje nebo hrách, čočku, těstoviny, olej, ale také potraviny pro děti ať už jsou to čokolády, nutella, přesnídávky a nějaké keksíky, žvýkačky."

Zapíše se do seznamu příjemců a nabere si do tašky, kterou máme připravenou vlastně všechno, co mu pomůže,

Pro potraviny si lidé mohou chodit ke vchodu budovy od hlavní cesty, tedy ulice Martinovské, a to volně každé úterý. Na ostatní dny kromě víkendů se ale musí objednat.

Sociální odbor porubské radnice se ale zaměřuje také na seniory, kteří mají nízké důchody, jsou osamoceni a nikdo z blízkých jim nemůže pomoci. Zajišťuje jim například nákupy a stále jim pomáhá také s registrací k očkování proti nemoci covid-19.

Alena Cwiková, vedoucí oddělení sociálních věcí: “V případě, že senior nemá rodinu, nebo nemá rodinu, která má přístup na internet, je schopná mu to očkování zajistit, tak samozřejmě jsou možnosti telefonních registrací. Ale pro nás je to jednodušší a řekla bych, že i pro klienty je to příjemnější, když za nimi někdo přijde a tu registraci s nimi provede osobně na místě.”

Pokud tedy pomoc potřebují, mohou volat mohou na linku 599 481 500, a to v pracovní dny od 8 do 12 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy