Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová parkovací místa, chodníky i lavičky. Nerudovo náměstí v Porubě se mění před očima

Náměstí Jana Nerudy v Ostravě-Porubě po letech prochází rekonstrukcí. Momentálně se pracuje ve střední části, kde byly ve špatném stavu zejména asfaltové chodníky. Práce by měly skončit už v květnu.

Náměstí Jana Nerudy v Porubě se mění k lepšímu. V jeho centrální části vznikají nové chodníky ze zámkové dlažby a obměny se dočká i zeleň. Počítá se i s novým mobiliářem.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Jak vidíte, naše dlažební čety jsou zcela samostatné, protože mají nové strojové vybavení. Nový bagr a nákladní automobil, čili nemusí se spoléhat na dodávky cizích firem a ta práce jde o poznání mnohem rychleji než v minulosti.”

Na náměstí přibudou i parkovací místa. Místo podélných stání totiž vzniknou příčná stání a to tak, aby auta nezasahovala do zeleně.

Na střední část totiž v létě naváže rekonstrukce obvodové části náměstí. Začít by měla v červenci.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “To znamená, že mezi tou středovou částí a vnější obvodovou částí nastane určitá prodleva. Je to dáno především proto, že ta obvodová část, tu nebudeme dělat vlastními silami, ale musíme na to soutěžit firmu, jde to i na stavební povolení a jsou to mnohem složitější i finančně náročnější zásahy.”

Rekonstrukce obvodové části potrvá asi 3 měsíce a zahrnuje jak opravu celé ulice, která získá nový povrch, tak opravu přilehlých chodníků, které budou po rekonstrukci v jedné rovině.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Budeme se samozřejmě snažit to dělat postupně tak, aby to co nejméně ovlivnilo obyvatele, kteří zde bydlí. Ale samozřejmě nějaký diskomfort především v podobě parkování, které bude muset být dočasně vymístěno, vlastně nastane.”

Radnice měla v plánu náměstí rekonstruovat už delší dobu, podařilo se jí to ale až teď díky dobrému hospodaření v loňském roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy