Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ulici G. Klimenta v Porubě vznikne dalších 73 legálních stání. Probíhá II. etapa rekonstrukce

Ulice Gustava Klimenta prochází druhou etapou rekonstrukce. Ta první probíhala loni v úseku od ulice Nábřeží SPB po ulici Budovatelskou, v rámci které tady vzniklo 45 legálních parkovacích míst. Plus nové chodníky.

V Ostravě-Porubě je v plném proudu druhá etapa rekonstrukce ulice G. Klimenta. V úseku od průchodu na ulici Budovatelská po ulici Kopeckého projde obnovou nejen silnice, ale také chodníky a zeleň a nainstalován tady bude i nový mobiliář.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Asi důležitým aspektem té rekonstrukce je určitě i řešení legálních kapacit parkování. Už vlastně v rámci té první etapy, která probíhala loni, tak vlastně došlo k přebudování, nebo reorganizaci a vybudování nových parkovacích míst. Takže teď nově v první etapě je legální kapacita parkovacích míst 45 a v této druhé etapě ten výsledný počet parkovacích míst legálních, oficiálních, by měl být 73.”

Výraznou proměnou v rámci druhé etapy projde i předprostor před jazykovým Gymnáziem Pavla Tigrida, kde by měl vzniknout veřejný prostor s posezením a záhony. Starat se o něj budou sami studenti, kteří s tímto nápadem přišli zhruba před třemi lety v rámci participativního rozpočtu Zelená Porubě.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Co se týče dopravně provozního řešení, tak vlastně v celé ulici bude platit obytná zóna, která naváže vlastně na okolní obytné zóny na Urxově ulici a ulici Matěje Kopeckého.”
Martin Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba: “I druhá etapa rekonstrukce ulice G. Klimenta je rozdělena na dvě části. Je to dáno z toho důvodu, aby nebyla po celou dobu uzavřena celá ulice. Takže první etapa, která probíhá právě tady, je od ulice Kopeckého po gymnázium. Druhá etapa potom bude od gymnázia vlastně níže.”

Veškeré práce by měly skončit do července letošního roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy