Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubský lesopark prošel očistou. Ostrava-Poruba se poprvé zapojila do akce Ukliďme Česko

Poruba se letos vůbec poprvé přihlásila k celorepublikové akci Ukliďme Česko. Cíl byl jasný. Společnými silami uklidit lesopark, který je oblíbeným místem nejen k relaxaci, ale také ke sportovním aktivitám.

Porubský lesopark je teď mnohem čistší než dřív. Lidé vyslyšeli výzvu radnice a přišli pomoct s jeho úklidem. A navíc v takovém počtu, který vůbec nikdo nečekal. K celorepublikové akci Ukliďme Česko, která měla v Porubě premiéru, se připojilo přes 200 lidí.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Je to obrovské množství. Já věřím tím pádem, že ten les bude uklizený snad do hodinky. To tak vidím, takže jsem moc ráda. Dneska tady jsou opravdu zástupci lesoparku Poruba, jsou tady zástupci radnice, jsou tady zástupci Wichterlova gymnázia. Vidím tady zástupce škol, jsou tady někteří zástupci, radní, vedení města, takže já jsem moc ráda, že s takovými společnými silami jsme se toho ujali.”
Anketa: účastníci akce: “Musím říct, že na takové akci jsem poprvé. Tady do toho lesoparku v podstatě musím říct, že po covidové sezóně tady znám každý kámen, protože bydlíme hned vedle a byla to taková nejlepší příležitost se odpoledne projít a vyvětrat si hlavu po těch nekonečných online mítincích.”
“Já si myslím, že je to hlavně o tom, abychom si to tady užili a nějakým způsobem pomohli. Jestli na nás něco zbude, jako odpadky, tak to je druhá věc, ale myslím si, že to bude dobrý a že si to užijeme.”
“Já chci spíše uklízet, protože je to tady hodně znečištěné a minulý rok jsem tady nebyla, takže se hrozně těším.”

Kromě běžných odpadků lidé v lesoparku našli i objemnější odpad jako například pneumatiky, nebo kusy plotu. A protože se ukázalo, že má tato akce smysl, stane se z ní tradice.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Jan Mikeska, Ostrava
Ostrava
od 43 000 Kč/měsíc

Detail