Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival Cirkulum nabídne pestrost a originalitu. Uskuteční se v srpnu v Porubě

Mezinárodní festival Cirkulum letos bude. A navíc v podobě, na jakou jsou lidé zvyklí. Uskuteční se totiž v celé své kráse jako před pandemií koronaviru. Jen v jiném termínu.

V Ostravě-Porubě se připravuje největší kulturně společenská akce roku. Tou je tradiční Mezinárodní festival nového cirkusu a pouličního divadla Cirkulum. Jde o první mezinárodní festival svého druhu na Severní Moravě.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Letos jsme museli kvůli covidovým opatřením změnit termín konání. Původní termín konání byl začátkem června. My jsme operativně ho změnili na začátek srpna. Já věřím tedy, že už bude moct proběhnout a proběhnout tak, jak jsme tomu byli zvyklí v minulých letech. Loni proběhl pouze Happening pro Cirkulum, což byla taková menší varianta celého festivalu.”

I přes změnu termínu se organizátorům daří naplňovat program umělci ze všech koutů světa. Přijedou tak účinkující například ze Španělska, Itálie, Belgie, nebo Francie a momentálně se vyjednává i se švýcarskou company.

Václav Pokorný, jeden z organizátorů festivalu: “Varianta je taková, že budeme mít interiérové představení. Vypadá to, což je taková počáteční vlaštovka , že budeme představením Konkurs od ostravské company Cirkus trochu jinak otevírat Poklad, kulturní dům, což je taková třešinka na dortu. Věříme, že se to celé podaří. Co se týče vlastně dalších účinkujících, tak máme třeba Itálie Tres Chefes, což je žonglérská company.”

Jsou to tři pánové, kteří vaří a u toho dělají představení. A pokud budou mít diváci štěstí, dostanou i nějakou tu dobrotu k ochutnání. Připravují se i velké skulptury. Půjde o 6metrová nafukovadla , která budou rozmístěna po celé Hlavní třídě.

Václav Pokorný, jeden z organizátorů festivalu: “Ten program bude celý probíhat v šapitó scéně, která bude na Alšově náměstí, dole bude vlastně La Rambla, jak jsou diváci zvyklí, která půjde až na kruhový objezd. Na kruhovém objezdu by měla být, v případě, že se nic jiného nestane, tak bude vlastně hlavní venkovní scéna a potom hlavní interiérová scéna bude v Pokladu, v kulturním domě, kde budou probíhat každý den představení.”

Novocirkusová představení propojují disciplíny jako je akrobacie, žonglování, moderní tanec, divadlo, hudba a připojují divadelní režii a dramaturgii. A na to vše se můžete těšit právě v Porubě. Festival se uskuteční od 6. do 8. srpna a celý program už brzy najdete na webu cirkulum.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy