Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kontejnery v Ostravě mění design. Budou černé s barevnými víky

V některých částech Ostravy už jsou vidět nové kontejnery. Odstartoval totiž dlouhodobý projekt na výměnu současných barevných nádob za popelnice černé, které se liší pouze barvou víka. Nádoby s modrým víkem budou na papír, se žlutým na plasty a s černým na směsný odpad.

Z Ostravy postupně mizí barevné kontejnery na odpad. Všechny nádoby budou nově černé v souladu s evropským standardem. První vozy naložené kontejnery v novém designu mířily ze společnosti OZO Ostrava do Třebovic. Cílem výměny je také zlepšit vzhledu kontejnerových stanovišť.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "Ostrava se rozhodla pro vlastně sjednocení designu kontejnerových stání a podobu popelnic. Jdeme vlastně cestou toho evropského standardu, kdy vlastně černá barva, nebo taková ta temně tmavě antracitová je vlastně symbolem pro směsný komunální odpad.”
Vladimíra Karasová, mluvčí společnosti OZO Ostrava: “Protože chceme, aby i celá ucelená stanoviště vypadala hezky, tak jsme se rozhodli, že ta černá těla popelnic a kontejnerů budeme kupovat i pro další typy odpadu komunálního, jenom se budou vždycky lišit barvou víka.”

Momentálně se staré kontejnery za nové mění na 5. obvodě v Ostravě-Porubě. Všechny tyto plastové nádoby jsou opatřeny nálepkami, které vás informují o tom, co do nich patří a co naopak ne.

Martin Boháč, vedoucí provozovny Komunální odpady: “Obměna nových nádob vlastně probíhá klasicky při svozu nádob, to znamená v 5. obvodě Poruby vždy ve svozový den dané komodity vlastně vyjíždí 2 až 3 valníky s novými nádobami a po vysypání staré nádoby se automaticky vyměňuje nová nádoba. Do příštích let to plánujeme tak, že budeme postupně obměňovat nové nádoby v rámci běžné výměny. “
Vladimíra Karasová, mluvčí společnosti OZO Ostrava: “Nebude jich víc než kolik se běžně během roku nakupuje nových nádob na obměnu a ty, co odtamtud stáhneme a budou ještě funkční, kvalitní, tak ty budeme používat nadále právě v těch lokalitách, kde ještě k té obměně nedošlo.”

Proces obměny kontejnerů v celé Ostravě potrvá zhruba 10 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy