Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální pracovnice z Poruby opět háčkovaly hračky. Tentokrát pro děti v Hlučíně

Pracovnice sociálního odboru porubské radnice udělaly radost dalším dětem. Tentokrát upletly a uháčkovaly desítky plyšových hraček pro stacionář Dětské rehabilitace v Hlučíně. Hračky vyrábějí ve svém volném čase.

Dětská rehabilitace Hlučín dostala na Den dětí hezký dárek. Sociální pracovnice porubského úřadu pro ni uháčkovaly plyšové hračky. Stacionář aktuálně pečuje o 15 dětí v předškolním věku.

Radmila Lőwová, ředitelka, Dětská rehabilitace Hlučín: “Jsou to krásné plyšové hračky, které opravdu naše děti mají moc rády, protože mají takový speciální povrch, které ty naše děti snesou, takže obdivuji úsilí paní, které jsou moc šikovné a určitě s tím mají i finanční náklady a je to od nich moc hezké, že takovou akci pro nás dělají. Tedy nejen pro nás, ony to dělají i pro další děti a dneska to přivezly k nám, takže moc děkujeme.”
Jana Glogarová, vedoucí odboru sociálního, ÚMOb Ostrava-Poruba: “Chceme popřát dětem ke Dni dětí všechno nejlepší, chceme je potěšit a chceme jim předat plyšové hračky, které sociální pracovnice uháčkovaly, upletly a věříme, že jim udělají radost a potěší je.”

Veškeré hračky jsou vyrobeny ze speciální příze, která je určena přímo dětem. Hračky jsou tak bezpečné stejně jako prvky na nich jako jsou oči, nebo čumáčky.

Alena Cwiková, vedoucí oddělení sociálních věcí, ÚMOb Ostrava-Poruba: “Hlavní zvířata, která jsou, tak jsou medvídci, zajíci a oslíci, takže to jsou momentálně největší hity, které děláme a které dělají radost dětem. Háčkujeme průběžně, protože jsme dělali hračky i pro polanský běh, současně s tím jsme dělali hračky i tady pro rehabilitační stacionář a trvalo nám to zhruba 2 měsíce po večerech, o víkendech. Dělalo nám to radost hlavně.”
Zuzana Kašová, Dětská rehabilitace Hlučín: “Všechny děti určitě z toho mají velkou radost, protože je to plyšové, je to měkké a je to barevné. My jim ty hračky dáváme domů, protože tady nemůžou zůstat tím, že ty hračky nejsou omyvatelné. Takže to dostanou jako dárek domů. Mají to na spaní, na odpočinek, že se s tou hračkou tulí, takže určitě jsou všichni rádi.”

Dětská rehabilitace momentálně prochází stavebními úpravami. Zvětšují se prostory v patře a staví výtah. Od roku 2023 by totiž zdejší služba měla fungovat i pro starší děti.

Radmila Lőwová, ředitelka, Dětská rehabilitace Hlučín: “Mám v hlavě takový koncept vlastně, že děti si ráno rodiče dají do škol místních. Pak bude zřízena svozová služba, která je po obědě doveze k nám a tady u nás si budou moci projít tady těmi podpůrnými terapiemi, které k tomu fungování opravdu potřebují, aby ti rodiče mohli být v práci a nemuseli prostě odcházet z práce dřív, předčasně, nebo mít zkrácené úvazky a dělat jim taxikáře a čekat potom někde v šatnách.”

Tato myšlenka vznikla už v roce 2016 a všichni doufají, že od roku 2023 bude vše úspěšně fungovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy