Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Atletika Poruba se připojila k akci Atleti spolu. Královnu sportu si tak mohl vyzkoušet každý

Na stadionech a dalších sportovištích v Česku se otevřely dveře všem příznivcům atletiky. Projekt Atleti spolu tak volně navázal na úspěšný loňský restart závodní atletiky, který se uskutečnil pod názvem Spolu na startu, kterého se v jeden den zúčastnilo přes 17 tisíc atletů.

Napříč celou Českou republikou se ve středu uskutečnily atletické happeningy. Hlavním cílem projektu Českého atletického svazu s názvem Atleti spolu je dostat děti zpět k atletice a pravidelnému pohybu. V Ostravě se happeningy uskutečnily na stadionu ve Vítkovicích a na hřišti Základní školy Porubská.

Kateřina Toová, Atletika Poruba: “Dnešním dnem začínáme nový restart porubské atletiky, kde jsme taky navázali spolupráci s atletickým svazem v projektu Spolu na startu. Máme tady připraveno 10 různých disciplín, kde si děti vyzkouší všestrannost pohybu. My jsme startovali 60 metrů ve sprintu, pak máme překážky a za námi mají dorostenky výšku.”
Martin Fiala, Atletika Poruba: “My trénujeme straší děti a ty starší děti individuálně pomocí nějaké distanční výuky se snažili v podstatě trénovat, kde se dalo v té době. Tím, že byly zavřené stadiony, tak se snažili trénovat v lesích, případně někde běhali po městě, dá se říct. Jsme hodně rádi, že už je vidíme osobně všechny a že už můžou být i ve skupinkách. Jde to poznat, protože v rámci tréninků se povídá jako nikdy. Vídají se po dlouhé době, takže je to pro ně super.”
Anketa: účastníci akce Atleti spolu: “Můj vzor je největší Zuzana Hejnová a chtěla bych se dostat třeba na ME. Asi překážky. I třeba skok do dálky i do výšky, ale nejvíc ty překážky.”
“V době covidu to bylo trošku těžší, ale postupně jsme vždycky hledali nějaké alternativy jako trénink v lese, nebo v posilovně. To, že jsou závody, je super. Konečně se můžeme potkávat a je to fajn.”
“Z celého rozběhu mám 203, ale z krátkého, což je ze 4 kroků bylo teď tady toto nejvíc, 196 cm.”
“Já mám nejradši z atletiky skok do písku a skáču tak 370 až 400 a ještě mě hodně baví běh.”

V den celorepublikové akce Atleti spolu se uskutečnila i Lentilkyáda v rámci které klub Atletika Poruba vždy nabírá nové nadějné sportovce.

Lenka Stryková, Atletika Poruba: “Dětí se zúčastnilo hodně. Nových dětí přišlo kolem 40, většinou mladší ročníky. Spíš školička. Starší děti, které jsou členy, dneska byly vlastně běhat. A řeknu zájem byl už i větší.”

Stadiony nepatřiĺy jen dětem, ale také jejich rodičům a všem, kteří mají rádi královnu sportu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy