Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Poruby vybírají nejlepší návrh projektu Zelená Porubě. Hlasovat mohou do konce června

Participativní rozpočet Zelená Porubě jde do finále. Na začátku Porubané zaslali 9 návrhů na proměnu vnitrobloků, odborná porota vybrala tři a architekti pro ně vypracovali ideové návrhy. Ten vítězný vyberou lidé v hlasování, které právě začalo.

Hlasování v participativním rozpočtu Zelená Porubě je tu. Lidé v něm rozhodnou, který ze tří finálních ideových návrhů na proměnu vnitrobloků, se bude během příštího roku realizovat. Představeny byly online z virtuálního studia v Komunitním centru Všichni spolu.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Máme 3 návrhy třech vnitrobloků v různých stavebních obvodech Poruby, které byly rozpracovány do ideových návrhů, které dneska představují jak jejich navrhovatelé, tak architekti. Už jsme projednávali ty jednotlivé návrhy s komunitou, to znamená s lidmi, kteří v tom daném dvoře bydlí, protože jsme chtěli vychytat různé podněty a připomínky, které měli. To pro nás bylo podstatné spolupracovat s nimi, abychom se dozvěděli ty záležitosti včas.”

Do finálních ideových návrhů byly zpracovány Duhové hřiště, Dvůr přírodovědců a Aktivní Podéšti. Pokud jste online prezentaci nestihli, můžete se na ni podívat ze záznamu buď na facebooku, nebo youtube kanálu městského obvodu Poruba. Jednotlivé návrhy si můžete prohlédnout také na stránkách Zelená Porubě, nebo na webu fajnova Poruba.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “K dispozici budou také ve fyzické podobě na radnici městského obvodu Poruba. Hlasování potom začne 10.6.a potrvá až do 30.6. Budete moct hlasovat prostřednictvím online stránky www.zelenáporube.cz a nebo prostřednictvím papírové podoby, tedy offline podoby v pobočkách městských knihoven a v informačním centru na Hlavní třídě.”

Každý, kdo se do hlasování zapojí, má k dispozici 3 hlasy. Dva kladné pro návrhy, které chce podpořit a jeden záporný pro návrh, který se mu nelíbí. Na ten vítězný radnice vyčlenila 4 miliony korun. Který to bude, to se dozvíte už 2. července.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy