Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubská ZŠ Valčíka se dočkala. Po letech má moderní venkovní sportoviště

Základní škola Valčíka se dočkala kvalitního multifunkčního hřiště s umělým povrchem. Dosud za venkovními sportovními aktivitami musely děti ze školy dojíždět na sportoviště, nebo hřiště jiných organizací.

Loni v srpnu začala stavba multifunkčního hřiště na zahradě ZŠ Valčíka. Neuplynul ani rok a už se na něm prohánějí děti. Stavba byla dokončena v těchto dnech a zdárně prošla i kolaudací.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Náklady na stavbu hřiště byly 4 a půl milionů korun plus ještě další milion si vyvolala plynová přeložka, která byla na pozemku, kde je hřiště vybudováno. V průběhu dalších týdnů, nebo měsíců bude ještě v režii městského obvodu ještě opraven hlavní přístupový chodník k hřišti. U hřiště je doplněn základní mobiliář, což je odpadkový koš, lavička a je tam taky stojan na kola.”
Antonín Dohnal, ředitel ZŠ J. Valčíka: “Konečně jsme se dočkali, že máme plnohodnotné sportoviště pro žáky. Mohou tady děti sportovat všechny kategorie, mohou tady být i odpoledne se školní družinou, takže se na to moc těšíme. Ještě nám chybí tady postavit přístřešek pro správce, což se bude dělat v nejbližší době.”

Na multifunkčním hřišti se mohou hrát všechny míčové hry jako házená, malá kopaná, tenis, volejbal, košíková, nebo florbal. A vedle hřiště nechybí ani doskočiště pro skok do dálky.

Anketa: žáci ZŠ J. Valčíka: “Já jsem tady dneska poprvé a zatím se mi velmi líbí to prostředí. Rozhodně tady budu chodit s klukama hrát, když budu mít volno. Kdysi jsme chodili k rybníku na to hřiště, teď budeme chodit tady.”
“Je krásné, dobrý povrch a dneska je hezky. Těším se na ten florbal.”
“Dobře, neklouže to. Nevím, jaké to je na mokru a dobře se na tom běhá.”
Antonín Dohnal, ředitel ZŠ J. Valčíka: “Jinak terénní úpravy se tady dělaly také, takže si myslím, že až to zaroste trávou a vyrostou nějaké květiny, takže bude areál opravdu vypadat hezky.”

Nové multifunkční hřiště bude v odpoledních hodinách sloužit i lidem z širokého okolí, kteří se sem dostanou brankou z ulice 17. listopadu.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Nejvíce hřišť se vystavělo v Porubě v letech 2005 až 2011. Všechna hřiště jsou v odpoledních hodinách, víkendech a o prázdninách otevřena pro veřejnost. Je třeba sledovat web jak škol, tak městského úřadu, aby jste se zorientovali v otevíracích dobách. Budeme samozřejmě rádi, když se budou používat co nejvíce.”

Další multifunkční hřiště s umělým povrchem se momentálně staví u ZŠ Bulharská, které bude navíc doplněno o běžecký ovál se dvěma dráhami o délce 150 metrů.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Bulharská byla vlastně další z několika mála porubských škol, které dlouhodobě neměly kvalitní, moderní sportoviště, takže tento deficit by jsme měli letos zahladit.”

Hřiště by mělo být dokončeno už během září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy