Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horké dny lákaly k vodě. Koupaliště ale zatím rekordy v návštěvnosti nehlásí

Česko zažilo zatím nejteplejší týden letošního roku. Teploty na mnoha místech atakovaly 35 stupňů a počasí tak lákalo k vodě. Nejvíce lidí mířilo na porubské letní koupaliště.

Na koupalištích stále platí proti koronavirová opatření. Jejich kapacita je omezená na polovinu a před vstupem do areálů musí návštěvníci předložit čestné prohlášení, negativní antigenní testy, nebo potvrzení o očkování. Výjimku mají jen přírodní koupaliště.

Lenka Papajová, mluvčí společnosti SAREZA: “Momentálně máme všechna koupaliště v provozu, otevřena pro návštěvníky. Letní koupaliště v Porubě je úplně bez omezení bez jakýchkoliv testů, bez omezení počtu návštěvníků.”

I přes tropické počasí, které v posledních dnech v Česku panuje, rekord v návštěvnosti zatím letos překonán nebyl.

Lenka Papajová, mluvčí společnosti SAREZA: “Momentálně jsme neřešili nedostatečnou kapacitu. Zatím se všichni návštěvníci vešli. I když pravda, na některých areálech byly trošku delší čekací doby na vstup tím, že se musely předkládat ta čestná prohlášení, tak to trošičku zdržovalo. Nicméně na letním koupališti v Porubě bylo o víkendu přes 7 tisíc návštěvníků.”
Anketa: návštěvníci krytého bazénu: “Je to super, konečně je hezky, tak je to paráda.”
“Voda je super, je teplá voda konečně a udělali tady celkem spoustu nových věcí a tobogán je ozvoněný, takže tam slyšíte různé zvuky. Je to fakt super.”
“Moc se mi tady líbí. Voda je tady krásně teplá, je tady hodně stupňů. Mají tady krásné skokánky. Hodně mi to chybělo v tom koronaviru.”
“Mají tady boží tobogán a v létě je to tady úplně super, protože tady chodím skoro každý den, je tady teplá voda a tak.”

Omezení kapacity ovlivnilo mimo jiné i Klub plaveckých sportů Ostrava, který trénuje na krytém bazénu v Porubě.

Jan Pala, předseda Klubu plaveckých sportů Ostrava: “Je nám líto, že nemůžeme pustit do bazénu všechny členy klubu, protože je nás tolik, že kapacity prozatím nestačí, ale už se těšíme na září, kdy nastartujeme celou klubovou činnost na 100 procent.”

Momentálně tak trénují pouze plavci, kteří pravidelně závodí, tedy žáci sportovních tříd a studenti sportovního gymnázia v Ostravě.

Bára Matošková, KPS Ostrava: “Teď nás čekají závody na Slovinsku a moc se tam těším. Očekávám od sebe lepší výsledky než teď na MČR ačkoliv jsem plavala své letošní nejlepší časy. Určitě je to dřina, plavání je jeden z nejtěžších sportů, ale baví mě to a jsem spokojená i s počty tréninků.”
Roman Procházka, KPS Ostrava: “Určitě chci zaplavat líp než na MČR, protože jsem se potýkal se zraněním. Měsíc a půl jsem pořádně neplaval a pak se mi na MČR podařilo získat dvě zlata a dvě stříbra, takže s tím jsem spokojený a rozhodně zaplavat líp jak na MČR teď ve Slovinsku.”

Klub plaveckých sportů Ostrava byl na MČR úspěšný hlavně díky tomu, že v době, kdy byly v Česku bazény zcela uzavřeny, našel alternativní řešení.

Jan Pala, předseda Klubu plaveckých sportů Ostrava: “Hodně jsme jezdili do zahraničí, měli jsme soustředění na Slovensku, Polsku, Chorvatsku. nejlepší plavci jezdili s reprezentací a tak nějak se nám podařilo celé to období překlenout. Byly vidět velké rozdíly v klubech, kde se nic nedělalo a kluby, které se snažily udržet plavce v tréninku a nám se to vyplatilo a ti naši plavci opravdu předvedli skvělé výkony.”

Závody ve Slovinsku plavce čekají už druhý týden v červenci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy