Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Co si ukuchtily, také snědly. Děti MŠ Ukrajinská si užily workshop s herečkou Markétou Hrubešovou

Mezi děti Mateřské školy Ukrajinská v Ostravě-Porubě zavítala herečka Markéta Hrubešová. Nejenže jim představila svou novou knihu Pan brambora a jeho kamarádi, ale také jim několik příběhů přečetla.

Naučit děti jíst zdravě hravě. To bylo cílem workshopu s herečkou Markétou Hrubešovou, který se uskutečnil na zahradě MŠ Ukrajinská v Ostravě-Porubě. Jednoduché recepty jsou součástí její nové knihy pro děti Pan brambora a jeho kamarádi o plodinách, které k nám přicestovaly na lodi z Ameriky.

Markéta Hrubešová, herečka a autorka knihy: “Je tam vždycky příběh té které plodiny a k tomu jsou vždycky úplně jednoduché recepty. Vlastně je to i namalovaný ten recept i pro děti, které třeba ještě neumí číst. Tam jsou indiáni, piráti a aby to bylo samozřejmě zábavné pro ty děti. A je tam takové trošku vymyšlené, takže když si to dítě uvaří, tak to taky sní. Takže odpadá takové to jé to já nejím, to já nebudu. Takže mám velkou radost, to jsou nejlepší diváci, protože ty neošálíte vůbec ničím. Buď se jim to líbí, nebo ne. Hotovo.”

Součástí autorského čtení bylo také kuchtění. Všichni společně si připravili sendviče se šunkou a kukuřicí.

Adéla Mikesková, ředitelka MŠ Ukrajinská: “Vybrali jsme si závěrečný recept, kukuřičnou pomazánku na toustovém chlebu. Děti byly motivované autorským čtením, které proběhlo. Kreslily obrázky ve školce na předcházející příběhy, no a těší se teď, jak se jim to povede.”
Anketa: děti MŠ Ukrajinská: “Mě to hodně bavilo. Já mám nejraději rohlík se šunkou.”
“Jím nejraději bábovku. A vařím vždycky bábovku s maminkou.”
“Baví mě to moc. Mazal jsem, míchal jsem, dal jsem tam šunku, kukuřici a už tam budeme dávat okurky.”
“Já jsem tam dávala šunku.”

Ve školce se snaží vařit zdravě neustále. A stejně jako na workshopu dětem chutná nejvíce, když si mohou jídlo samy alespoň přizdobit například zeleninou.

Adéla Mikesková, ředitelka MŠ Ukrajinská: “Tak mají mnohem radši než když se jim dá hotová věc přímo před ně. To pak jsou ochotny zkoušet mnohem více než když to dostanou připravené suma sumárum všechno ve finální podobě. A chodí si přidávat. Paní kuchařky jsou z toho taky nadšené, takže je to fajn."

Kvůli pandemii a vládním opatřením bohužel tuto možnost poslední rok neměly. Od příštího roku si ale budou opět jednou měsíčně chystat svačiny ve větší míře samy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy