Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubu ovládl největší nohejbalový turnaj v MS kraji Poruba Open

Poruba patřila už tradičnímu a zároveň největšímu nohejbalovému turnaji v MS kraji s názvem Poruba Open. Letos se ho zúčastnilo 25 týmů, z toho 9 profesionálních, kterým fandila spousta příznivců tohoto sportu.

Slunečné počasí, úžasná atmosféra a napínavá utkání. To vše nabídl nohejbalový turnaj Poruba open, který je svého druhu největší v MS kraji. Každoročně probíhá na hřišti Základní školy Ukrajinská.

Jakub Tomáš, pořadatel turnaje: “Měli jsme letos přihlášenou i jednu ženu v turnaji, v té rekreační kategorii, což bylo taky super. Takže i ženy jsou zvány do nohejbalové komunity a samozřejmě kromě těch zápasů ve skupinách a pak play off, tak jsme opět pořádali doplňkové soutěže.”

Dospělí si tak zasoutěžili mimo jiné v hodu špalkem. Děti si zaběhali na tartanovém oválu a nechyběla ani oblíbená opičí dráha. Zatímco loni byl turnaj rozdělen do dvou dnů, letos se vše zvládlo za den.

Z celého turnaje měli radost nejen hráči, ale užili si ho i diváci, kteří fandili do poslední chvíle.

Anketa: diváci: “Líbilo se nám moc. My tady chodíme každý rok. “
“Atmosféra byla jako vždycky výborná, vyhráli ti, co měli, ti nejlepší a bylo všechno skvělé jako každý rok.”
“Bylo to dobrý, protože jsem fandila všem skoro. Atmosféra byla perfektní.”
Jakub Tomáš, pořadatel turnaje: “V rekreační kategorii vyhráli Křižáci. Jsou to hráči složení z oblasti Frýdecko-Místecka a ve výkonnostní kategorii vyhrál tým Malák. To byli hráči složení převážně z týmu extraligového Vsetína.”

Stejně jako loni se mohli diváci zapojit i do hlasování All stars týmu turnaje. Sami si tak zvolili nejlepší hráče.

Jakub Tomáš, pořadatel turnaje: “Nejlepším hráčem byl zvolen Jan Chalupa z týmu Malák, dále nejlepším polařem byl zvolen diváky Dan Bílý, cenu fair play získal Tomáš Ertel z místního týmu Sokol Výškovice a do síně slávy porubské nohejbalové byl uveden Lumír Gebel, velká osobnost nohejbalové scény a je to odchovanec z MS kraje. Konkrétně opavského nohejbalu.”

Z lokálních týmů byl želízkem v ohni tým Poruba ÖMV, který skončil na krásném 4. místě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy