Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané mají nové relaxační místo. Zvlněnou louku u Francouzské ulice

V Ostravě-Porubě vznikla tak zvaná Zvlněná louka. A to na louce u Francouzské ulice vedle slunečních hodin. Jde o poslední projekt 4. ročníku participativního rozpočtu Zelená Porubě, který se letos realizoval.

Historické zastávky MHD, Čteme venku, Dětské hřiště mezi domy, Chodníkovaná, Revitalizace dvora po 30 letech a Zvlněná louka. To jsou návrhy, které ve 4. ročníku participativního rozpočtu Zelená Porubě dostaly nejvíce hlasů a už jsou také hotovy. Poslední jmenovaný byl dokončen v těchto dnech.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Ten návrh navrhla paní Jana Kozáková, která se inspirovala podobným projektem z Lisabonu. Naši projektanti, kteří to potom celé projektovali, tak ten návrh nazvali Nekonečno, protože ty vlny mají znázorňovat ležatou osmičku a vlastně slouží to celé k tomu, aby si tady lidé sedli, relaxovali, opřeli se zády, přečetli si knížku.”

Práce na Zvlněné louce začaly už na jaře hrubými terénnímu úpravami

Marek Uličný, jednatel realizační firmy: “Poté došlo k tomu, že byla měsíční pauza, kdy došlo k sednutí toho materiálu. Nechali jsme to párkrát zmoknout, nechali jsme to přirozeně odpočívat a zhruba po měsíci začaly práce na jemných terénních úpravách, kdy byla připravena ta finální vrstva, došlo k dovozu substrátu a dovezli trávníkové drny."

Na celý tento prostor se spotřebovalo 950 rolí travního porostu.

Anketa: obyvatelé Poruby: “Ta myšlenka se mi líbí. Je to hezký nápad, je tady hodně pejskařů, takže si myslím, že i pro malé děti je to tady hezké. Je to blízko tady všude.”
“Obecně se mi líbí, jak se starostka, vedení obvodu stará. Poruba je nádherná. Ale někdy by měli uvažovat i nad tím, že by bylo dobré u takových odpočinkových míst trošičku zastíněné plochy. Hodně obyvatel Poruby je v mém věku a chtělo by to možná trošičku víc, ale jinak paráda.”

Na některých místech se ale tráva i přes veškerou péči, bohužel neujala, takže se bude muset položit znovu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy