Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena v Ostravě měla pocit, že vidí vlky. Přivolaní strážníci zjistili, že šlo o lišky

Ke kurióznímu oznámení vyjížděli hned zkraje týdne ostravští strážníci do okrajové části Ostravy-Poruby. Oznamovatelka zde měla spatřit na okraji lesoparku vlky. Přivolaní strážníci, z nichž jeden je myslivec, pak zjistili, že šlo o lišku i s mláďaty.

VIDEO: MP Ostrava

V pondělí krátce před devátou hodinou ranní volala na linku 156 žena, která tvrdila, že ze svého bytu v okrajové části Ostravy-Poruby viděla vlky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po příjezdu hlídky na místo se ke strážníkům přihlásila 50letá žena, která strážníkům sdělila, že ze svého bytu ve třetím patře pozorovala dalekohledem na kraji nedalekého lesoparku několik zvířat, zřejmě vlků, kdy o psy by se jednat nemělo."

Strážníci se tedy šli na místo podívat. Vzhledem k situaci kontaktovali také kolegu, který obsluhuje kamerový systém, aby jim pomohl v monitoringu. Jak se ukázalo, divoká zvířata na místě skutečně byla a nebyli to psi, jenže ani vlci.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po krátkém propátrání terénu narazil jeden člen hlídky, který je shodou okolností myslivcem, na stopy zvěře. Bližším ohledáním zjistil, že se jedná skutečně o stopy psovité šelmy. Nešlo však o stopy vlka, ale o stopy lišky. Posléze i lišky spatřil ukryté v křoví. Ty se před ním daly na útěk."

Následně se strážníkům podařilo liščí rodinku zachytit i na kameru. Strážník obsluhující kamerový systém spatřil v houští lišku hned s několika mláďaty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy