Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začala Kittfort liga. Ostravským Ocelářům se v úvodním zápase nedařilo

Druhý červencový víkend odstartovala Kittfort liga. Ostrava Steelers přivítala na svém hřišti posledního českého mistra, pražské Lions. A my jsme si tento zápas nenechali ujít.

Nejvyšší liga amerického fotbalu je tu. Hráči Steelers Ostrava se v úvodním zápase na svém hřišti utkali s pražskými Lions a i přesto, že pečlivě trénovali, v prvních dvou čtvrtinách se jim vůbec nedařilo.

Jiří Šimkovič, trenér: “Příprava byla od té doby, co nám to stát dovolil 2x týdně 2 hodiny v plném počtu lidí, protože byli natěšeni až sezóna začne. Takže příprava, si myslím, proběhla v dobrém tempu a skvěle. Dnešní utkání , vletěli jsme do toho, trošku podcenili jsme ho. Zatím se to ještě v té první půlce neotočilo ale věřím, že teď se těm hráčům dostaneme do hlav a že v druhé půlce předvedou výkon, na který opravdu mají. Lions šlape a my zatím jenom paběrkujeme na hřišti.”
Martin Wasserbauer, Defensive Lineman: “Mladí jsou dobří. Je horko, dusno. Pražáci jsou dobře připraveni. Vytváříme větší díry než máme a tím se stává co se stává. Dostali jsme 4 touchdowny, které jsme neměli dostat. Chtěli bysme to teďkom, doufám, že se nám aspoň trochu to podaří zvrátit.”

Do druhého poločasu hráči Steelers nastoupili jako vyměnění a hned z prvního drivu skórovali. Na konci třetí čtvrtiny už prohrávali jen o dva touchdowny. A i když hráči i fanoušci věřili v obrat, z vítězství se nakonec radovali soupeři. Utkání tak skončilo 14:45.

Jiří Šimečka, Wide receiver: “Cítím se zklamaný. Dřeli jsme dlouho jak už individuálně přes karanténu, tak i potom, když se to rozvolnilo. Takový výsledek jsme nečekali, ale bohužel, je to fotbal. Věřím, že se kluci zamyslí a zvedneme celý týmový výkon a bude to lepší. V sehrání, si myslím, problém není, spíš individuální chyby, malé diskomunikace a ono i když to nevypadá, tak stačilo málo a bylo by to úplně naopak.”

Cílem Steelers Ostrava je dostat se do finále a konečně v něm uspět.

Jiří Šimkovič, trenér: “Poslední titul byl Steelers 97 rok, pak jsme byli 3x za sebou teď ve finále. Ani jednou se nám to nepovedlo, takže už by se mohl nad námi někdo slitovat a konečně nám to dopřát.”

V dalším zápase se ostravští Oceláři utkají venku s Vysočinou Gladiators.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy