Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba začíná s tematickými komentovanými procházkami po obvodu

Ostrava-Poruba pořádá i letos zajímavé procházky obvodem. Na své si tak přijdou nejenom milovníci filmu, zvířat, kol, zeleně či sorely. Tematické procházky Porubou se uskuteční od července do října.

zajímavých věcí. To je cíl tematických procházek, které připravila Ostrava-Poruba. Obvod chtějí ukázat z netradičního pohledu. Hned na té první, která se uskuteční 21. července, se zájemci například dozvědí, jakých filmových rolí se dostalo Porubě v minulosti a kam se chodilo na filmy.

Martin Otipka, mluvčí Ostravy-Poruby: "I pamětníky možná překvapí, že se promítalo nejenom v Dukle, Zdaru či Amfi, ale i na řadě jiných míst. Filmovou Porubou provede Martin Jiroušek."

V srpnu se lidé budou moci dozvědět, jaká zvířata v Porubě žijí. V září se budou konat procházky dvě.

Martin Otipka, mluvčí Ostravy-Poruby: "I když jedna z nich bude cyklovyjížďka, která přiblíží město z pohledu uživatele kol, a při té druhé odborník mapující stav stromů v obvodu povypráví, jaká jsou specifika péče o zeleň ve městě. Závěrečná procházka plánovaná na říjen ukáže zájemcům skvosty sorely, kterou je Poruba proslulá."
Lucie Baránková Vilamová, starostka Ostravy-Poruby: "O procházky v minulých letech měli lidé zájem, a proto v nich chceme pokračovat. Některé představí víceméně utajenou stránku Poruby. Je opravdu zajímavé zjistit, v jakých filmech se Poruba ukázala, a lidi určitě překvapí, jaká zvířata tady společně s námi žijí. Další akce pak reagují na časté dotazy občanů. V Porubě jde především o stromy, které jsou naší obrovskou devízou. A z úst nejpovolanějších se návštěvníci dozvědí, jak se o městskou zeleň starat, kdy se musí kácet, kdy ne, a jak by zeleň v našem okolí měla vypadat."

Přednášky jsou součástí projektu Podpora místní Agendy 21 – udržitelný a komunitní život v Porubě, který podpořil Moravskoslezský kraj. Součástí jsou i další akce, jež Poruba chystá. Tou největší bude podzimní Zažít Porubu jinak s podtitulem Den parku, která se bude konat 25. září v Zámeckém parku, a veřejné fórum Porubské desatero.

Procházky Porubou

  • 21. 7. Filmová procházka
  • 11. 8. Zvířata ve městě
  • 15. 9. Cyklovyjížďka Porubou
  • 22. 9. Procházka s arboristou
  • říjen Procházka sorelou
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků