Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival Cirkulum se blíží. Nahlédnete díky němu i do DK Poklad

V Ostravě-Porubě se připravuje největší kulturně společenská akce roku. Tou je tradiční Mezinárodní festival nového cirkusu a pouličního divadla Cirkulum. Jde o první mezinárodní festival svého druhu na Severní Moravě.

Mezinárodní festival Cirkulum, který každoročně do Poruby přiláká tisíce lidí, už klepe na dveře. Letos se uskuteční v takové podobě, na jakou jsou lidé zvyklí. Tedy v celé své kráse jako před pandemií koronaviru.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Letos jsme museli kvůli covidovým opatřením změnit termín konání. Původní termín konání byl začátkem června. My jsme operativně ho změnili na začátek srpna. Loni proběhl pouze Happening pro Cirkulum, což byla taková menší varianta celého festivalu.”

I přes změnu termínu se organizátorům podařilo naplnit program umělci ze všech koutů světa. Přijedou tak účinkující například ze Španělska, Itálie, Belgie, Francie, nebo Brazílie. Uvidíte provazochodce, akrobaty, klauny na chůdách, komiky, moderní tanec, nebo kouzelníky. Chybět nebudou ani koncerty.

Václav Pokorný, jeden z organizátorů festivalu: “Budeme mít interiérové představení. Budeme představením Konkurs od ostravské company Cirkus trochu jinak otevírat Poklad, kulturní dům, což je taková třešinka na dortu. Co se týče vlastně dalších účinkujících, tak máme třeba Itálie Tres Chefes, což je žonglérská company.”

Jsou to tři pánové, kteří vaří a u toho dělají představení. A při troše štěstí lidé dostanou i nějakou tu dobrotu k ochutnání. I toto představení proběhne v divadelním sále kulturního domu Poklad, který se otevře jen pro tuto příležitost. Připravují se i velké skulptury. Půjde o 6metrová nafukovadla , která budou rozmístěna po celé Hlavní třídě.

Václav Pokorný, jeden z organizátorů festivalu: “Ten program bude celý probíhat v šapitó scéně, která bude na Alšově náměstí, dole bude vlastně La Rambla, jak jsou diváci zvyklí, která půjde až na kruhový objezd. Na kruhovém objezdu by měla být, v případě, že se nic jiného nestane, tak bude vlastně hlavní venkovní scéna a potom hlavní interiérová scéna bude v Pokladu, v kulturním domě, kde budou probíhat každý den představení.”

Festival se uskuteční od 6. do 8. srpna a program už najdete na webu cirkulum.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy