Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DK Poklad se po rekonstrukci otevře na konci prázdnin. Téměř vše už je hotovo

Rekonstrukce kulturního domu Poklad v Ostravě-Porubě míří do finále. Lidé na tento kulturní stánek čekají dlouhá léta. Opravuje se totiž už dlouhých 9 let kvůli předchozím problémům s firmami, které vyhrály veřejnou zakázku. Až třetí firma vše dotáhne do konce.

Kulturní dům Poklad v Ostravě-Porubě co nevidět přivítá první návštěvníky. Jeho rekonstrukce se totiž pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Většina vnitřních prostor už je zcela hotová.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Momentálně tady stojíme na malé scéně a vidíte, že už je to pěkně dokončený prostor. Při vstupu do budovy po levé straně je již téměř hotové senior info. Je to takové přátelské místo určené pro seniory, které nebude úřadovské, ale naopak senioři mohou přijít a u kávy si popovídat s našimi kolegyněmi. Mohou se dozvědět zajímavé informace o tom, co se děje v obvodu Poruba pro seniory."

Novotou září i divadelní sál pro 100 lidí, ve kterém se dolaďuje už hen osvětlení, cvičební sál, nebo minikino.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: "My už se moc těšíme až v září rozjedeme projekce právě v kině, protože věříme, že Porubané a nejenom Porubané, do kina rádi zavítají, protože kino Porubě určitě chybí. V těchto dnech také finišují dokončovací práce před budovou. Je tady pokládaná velkoformátová, krásná, nicméně velmi technicky náročná dlažba.”

Hotovy už jsou i salónky, kterých je celkem pět a pojmenovány jsou po různých částech Poruby. Tedy Dukla, Duha, Poruba, Oblouk a Věžičky.

Do Pokladu, který je památkově chráněný, se už vrátila i zrestaurovaná díla jako například skleněné vitráže.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Otevření Pokladu plánujeme na konec prázdnin. Bude spojený s akcí pro veřejnost a především s Dny otevřených dveří, kterých bude několik a průvodcem na těchto dnech budeme my, zaměstnanci Pokladu. Budeme provázet návštěvníky, kteří se musí předem zaregistrovat.”

Bližší informace už brzy najdete na stránkách Pokladu a na sociálních sítích.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “V těchto chvílích přebírají restauraci a kuchyň naši kolegové a to je další věc, na kterou se moc těšíme. Nejenom na provoz restaurace, která bude nabízet jistě chutná a dobrá jídla, ale také na provoz terasy.”

A i když kulturní dům zatím lidem není k dispozici, Letní scéna Amfi stále žije kulturním životem. Už tento pátek tady vystoupí Leoš Mareš se svými starými peckami. 27. července se pak můžete těšit na improvizační show Partička a den na to na Velkou žranici s Lukášem Hejlíkem.

Michal Kubíček, programový ředitel DK Poklad: “Budeme tady v parku a před Pokladem dobře jíst, dobře pít. Budeme poslouchat hudbu na baskit stage a budeme se bavit a diskutovat na téma Pokladu a jiných věcí co se týče Poruby a kultury. 29. a 30.7.se můžeme opět těšit na koncerty v Amfi Jarka Nohavici, který každý rok k nám rád zavítá.”

Funguje samozřejmě i letní kino. Co a kdy se promítá, to se dočtete na webu Pokladu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy