Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubská Letní umělecká scéna vstoupila do druhé části. Hlavní program nabízí divadla i koncerty

Porubská Letní umělecká scéna vstoupila do své druhé části. Hlavní program odstartoval na Alšově náměstí, kde zahrála kapela Dobré ráno blues band, která měla energii na rozdávání. My jsme samozřejmě byli u toho.

Tradiční prázdninová akce, Letní umělecká scéna, má za sebou první část. Pop up performance. V rámci koncertů, které se konaly v různých částech obvodu a byly překvapením pro všechny kolemjdoucí, vystoupila například písničkářka Kaczi, která doslova uchvátila všechny generace.

Kaczi, písničkářka: :Já jim chci dát energii. To, co žiju, tak vlastně předávám jim, radost, protože si myslím, že je potřeba mít ze života radost. Já ji mám, občas jsou i slabší chvilky, to máme každý z nás, ale v té hudbě to je vlastně to, co mi tu energii dává. A díky ní ji můžu posílat dál. Rozzařovat úsměvy lidí a většinou se to teda daří, takže jsem strašně ráda.”

Zatímco jedna část Letní umělecké scény skončila, druhá začala. A to hlavní program, který odstartoval na Alšově náměstí koncertem českoamerické kapely Dobré ráno blues bend, která je známá svou energií nabitou show a hravostí.

Lidi fascinuje nejen hudební nástroj bubeníka složený z valchy a bubínků, ale také podmanivý hlas Brynna Stephense.

Vladislav Sosna Dobré ráno blues band: “Já bych s humorem řekl, že to snad ani není hudební nástroj. Já bych to spíš zařadil mezi jednoduché stroje jako je kladka, páka, kolo na hřídeli, nakloněná rovina a valcha. Je to zajímavé, že ten nástroj vzbuzuje v lidech takový zvláštní kladné konotace, nebo pocity, že v momentě, kdy se s tím objevím, tak se najednou všivhni začnou usmívat a to ještě nezačnu nic dělat, protože prostě je to legrační.///A mě se humor líbí a pro t lidi to rád udělám.”
Brynn Stephens, Dobré ráno blues band: “Ahoj  Česko, Czech republic, hallo. Jsem Brad Stevens z kapely Dobré ráno blues band a proč mám rád Českou republiku?Protože lidé tady milují klasickou rockovou a bluesovou hudbu. V Americe téměř nikoho nezajímá. Mladí lidé tam poslouchají většinou jen techno, hip-hop a rep. Je to nádherné místo pro mě. Jsem šťastný a zůstanu tady navždy.”
Anketa: návštěvníci LUS: “Dobrý, dobrý, dobrý, my jsme spokojeni velmi.”
“Je to moc hezké a každý rok se na to těším. Je to strašně příjemné.”
“Obrovsky cením to, co městský obvod dělá proto, abychom se tady zadarmo mohli najíst nejenom jídla, ale i kultury."
“Super je to tady, ale není žádná propagace, nejsou žádné letáky, aby ti lidé věděli, že to tady je. Tady je strašně málo lidí. Já to mám z FB, já už se na ně těším dva dni. Super to je. Pokud nebudu v práci, všude budu. Mě se jen tak nezbaví.”
“Ta muzika hraje hodně dobře. Já mám blues rád a hrají dobře.”

Dalším představením v rámci hlavního programu Letní umělecké scény bude na porubském zámku představení Děláme to ve třech.

Jan Rodek: “Jedná se o stand up comedy. Následující týden, ty zbývající dvě představení budou zase v úterý, tedy klasicky. Následující placené představení na zámku bude one men show Roman Pomajbo s představením Táta. Na ta placená představní si lidé mohou rezervovat vstupenky na portálu poruba.reenio. cz. V současnosti je na obě představení prodaných nějakých 40 vstupenek, takže místa je ještě dost. Když tak budou ještě k vstupenky k zakoupení samozřejmě na místě.”

Letní uměleckou scénu v úterý 10. srpna ukončí vystoupení smyčcového tria Inflagranti s kapelou na Alšově náměstí. Všechna představení začínají v 19 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy