Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Víc lidí, víc představení. Festival Cirkulum v Ostravě-Porubě byl rekordní

Hlavní třída v Ostravě-Porubě se na tři dny proměnila v jedno velké divadlo. Probíhal tady už 5. ročník oblíbeného mezinárodního festivalu Cirkulum, který láká davy lidí. Třešničkou na dortu byla vystoupení v kulturním domě Poklad, který se otevřel jen pro tuto příležitost.

Cirkulum 2021. Zdroj: TV Polar

Mezinárodní festival nového cirkusu a pouličního divadla Cirkulum byl letos rekordní. A to jak počtem účinkujících, tak i diváků, kteří zaplnili Hlavní třídu v Ostravě-Porubě a do jediného místa i divadelní sál kulturního domu Poklad, kde probíhala večerní představení.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Museli jsme se vypořádat s řadou různých peripetií ať už covidových, nebo jiných, ale nakonec a já jsem to říkala, já jsem tady dneska stála se slzou v oku, protože je vidět, že když se člověk nevzdává, překonává překážky, když se snaží a pracuje, takže ono to nese svoje ovoce. A ten letošní ročník je pro mě opravdu až dojemný.”
Václav Pokorný, jeden z organizátorů festivalu: "Všeho bylo úplně extrémně hodně. Festival úplně nádherný. Festival 5. ročník byl nádherný. Myslím si, že diváci si ho užili, my taky velice výživně. Festival měl spoustu krásných okamžiků, co se týče otvíračky Pokladu, byl pro mě obrovský zážitek s ohledem na naše představení Cirkus trochu jinak Konkurs, které mělo ovace vestoje. Pouliční umělci byli nesmírně nadšení z energie z lidí, která tady byla a v podstatě i pro ně to bylo otevírání post zavřené době a bylo to dle mého názoru úžasné."

Festival nabídl hned několik premiér, vystoupili pouliční umělci ze všech koutů světa a mnozí z nich diváky doslova vtáhli do děje.

Anketa: návštěvníci festivalu: “Cirkulum je tady úžasné, atmosféra úžasná. Nejlepší jsou asi ty loutky. které jsou večer osvětlené, pak jsou tu takoví bubeníci. Ti jsou taky osvětlení a pódium, vystoupení na nich taky úžasné.”
“Líbilo, mi se to vždycky líbí. Úžasné jako vždycky, 5. ročník Cirkula byl úžasný jako vždycky a už se těším na šestý."

“My jsme Teens academy a letos jsme měli premiéru našeho vystoupení a příští rok určitě přijedeme taky. Je to tu skvělé, doporučuju.”
“Je tu krásná atmosféra, moc se mi tu líbí, i naši skupině a je to krásný festival a určitě doporučuju všem přijít.”
"My chodíme určitě každý rok. Těšila jsem se, protože covid nám to neumožnil, tak po dlouhé době jsem ráda, že konečně máme něco, na co jsme se mohli těšit."

V rámci doprovodného programu si zejména rodiny s dětmi mohli vyzkoušet žonglování, hula hop a různé cirkusové disciplíny. Nechyběla ani jídelní, nebo designová zóna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy