Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DK Poklad se otevřel seniorům. Pro jubilanty byl připraven slavnostní koncert

Kulturní dům Poklad se vůbec poprvé otevřel návštěvníkům. Na začátku srpna měl tu čest přivítat seniory jubilanty, pro které tady byl připraven slavnostní koncert. A my jsme byli u toho.

V Ostravě-Porubě se po delší době opět uskutečnil koncert pro jubilanty z řad seniorů. Probíhal v kulturním domě Poklad a všichni se na něj těšili i z toho důvodu, že byli první, co si mohli tuto kulturní památku, kterou na dlouhá léta uzavřela její rekonstrukce, prohlédnout zevnitř.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Koncert pro jubilanty je tradiční akce, kterou pořádá městský obvod Poruba každý čtvrtrok a my opět po delší době, po lockdownu jsme mohli uspořádat tento koncert pro jubilanty a úplně poprvé je to v nově otevřeném DK Poklad. Já doufám, že si to naši senioři užijí a že si nostalgicky zavzpomínají na Poklad.”
Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Jsem moc ráda, že na první oficiální akci můžeme přivítat jubilanty, protože seniorům bychom se rádi věnovali velmi intenzivně. V Pokladu máme připravenou řadu aktivit pro tuto věkovou kategorii. Za prvé je to senior info, přátelské místo pro seniory, kde si mohou popovídat a hlavně dostanou řadu zajímavých informací.”

Senior info bude otevřeno bude od září 2x týdně vždy v úterky a čtvrtky. Kromě něj se pro seniory chystá i Univerzita 3. věku, která začne v druhé polovině září.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Senioři si mohou vybrat zhruba z 15 oblastí, které je zajímají. Mohou si sestavit program podle toho, co je pro každého opravdu důležité a poučné. Budou sbírat kredity do studentského výkazu, mohou napsat i nějaké seminární práce.”

Na konci studia se pak úspěšní studenti mohou těšit na slavnostní promoci a dostanou i diplom. Třetím velkým projektem se Senior klub Poklad.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Je to pravidelné setkávání seniorů, bude se konat každou druhou středu v měsíci od 15 hodin Je to otevřený klub, to znamená, že může skutečně přijít kdokoliv a zase se senioři dozví zajímavé informace, ale bude se také hrát k poslechu i k tanci.”

Slavnostní koncert, který pro jubilanty začal ihned poté, co se dozvěděli veškeré informace k připravovaným akcím, si všichni užili.

Anketa: jubilanti: “Od toho, co začal covid, čili v březnu loňského roku, jsme nikde nebyli, nikam nechodíme, čili se zdržujeme vesměs doma. Je to vítaná příležitost v každém případě.”
“Já si myslím, že je to pěkné, že na nás někdo myslí, protože často na nás nemyslí už vůbec nikdo.”

Na další slavnostní koncert se jubilanti mohou těšit opět za čtvrt roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy