Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dříve vyloučená lokalita, dnes atraktivní bydlení. V Porubě otevřeli DPS Harmonie

V Ostravě-Porubě slavnostně otevřeli Dům s pečovatelskou službou Harmonie na Dělnické ulici. Skončila totiž 2. etapa rekonstrukce celého komplexu, který se díky nádhernému atriu stal ozdobou Poruby.

Z původně zanedbané hospodářské budovy ve vyloučené lokalitě v Dělnické ulici se během dvou let stalo atraktivní místo k bydlení. Vznikl tady Dům s pečovatelskou službou pro seniorské páry s krásným atriem uvnitř komplexu, kde se brzy otevře i služebna MP a kavárna.

Jan Zelinka, architekt, Atelier 38: “Já jsem s výsledkem poměrně spokojený. Prostor se povedl celkem dobře zvládnout, zahrada vypadá hezky, tak jsem spokojený. Ten objekt měl své možnosti, jakoby potenciál a stačilo to z toho trochu vytáhnout, takže v zásadě šlo jen o zušlechtění toho prostoru a místo asfaltu doplnit trávu tak, aby se v prostoru lidé mohli pohybovat a cítit se dobře.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “První etapa, Dům s pečovatelskou službou už funguje od prosince loňského roku a já musím říct, že už máme úplně všechny byty k dnešnímu dni obsazeny, takže už tady není ani jediný, který by zůstal volný. Bude se sem stěhovat městská policie, my jsme domluveni, že od září už by měli plně fungovat a zároveň chceme, aby se co nejdříve nastěhovala kavárna, která by měla fungovat i pro veřejnost.”

V atriu jsou nejen lavičky s posezením, altán a dětské atrakce, ale také cvičící prvky pro seniory. Tělocvična je navíc i uvnitř Domu s pečovatelskou službou. Není ale řečeno, že tady zůstane natrvalo.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Uvidíme, jaké nápady budou mít senioři na třeba předělání na nějakou společenskou místnost, nebo něco, co by třeba využili více. Uvidíme, všechno se zatím zabíhá, tvoří se, ale hlavní je to, že se tady obyvatelům DPS líbí a z toho máme největší radost.”
Anketa: klienti DPS Harmonie: "Je to super tady všechno. Jak ty byty, tak zahrada. Nádhera."
"Od 1. prosince bydlíme spolu, vlastně jsme ovdověly, tak jsme si říkaly, dožijeme to spolu, tak jsme si zařídily nový byt na stáří, ať se máme dobře."

Komplex je zajímavý tím, že má zelenou střechu, která je teprve druhá v Porubě. Navíc je tady i kašna, kterých kdysi bylo v obvodu nespočet, postupem času ale bohužel zanikly, takže je jediná.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy