Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Folklor bez hranic zavítal i do Poruby. Rozveselil Hlavní třídu a prostor u rondlu

Loni ho zastavila pandemie, letos se ale uskutečnil v plné své kráse. Jde o mezinárodní festival Folklor bez hranic, který začal průvodem souborů z Husova sadu na Masarykovo náměstí v centru Ostravy a postupně se přesouval na jiná místa. Tradičně se zastavil také v Porubě.

Hlavní třída a prostor kolem kruhového objezdu v Ostravě-Porubě ožil mezinárodním festivalem Folklor bez Hranic. Tuto tradiční akci se nenechaly ujít stovky lidí, pro které byly připraveny i stánky s občerstvením a jiným zbožím.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Já jsem moc ráda, že se tato tradiční akce vrací. Dneska jsem poděkovala organizátorům, že vždycky ve své pouti po celé Ostravě a po ostravských obvodech nevynechají Porubu a dneska říkali, že se tady i hodně těšili. Je tady i náš soubor Salichovců, sešlo se tady velké množství lidí až nad očekávání. Takže je fajn, že se lidi baví.”

Na pódiu se postupně vystřídaly soubory nejen z Česka, ale také Slovenska, Polska, nebo Srbska.

Lukáš Pavlík, ředitel festivalu: “Cílem a vizí festivalu je zpřístupnění folkloru a prezentace folkloru občanům Ostravy, kdy naším hlavním tématem je ve veřejném prostoru bez vstupného se mohou diváci podívat na zahraniční atraktivní folklor, český folklor i místní lidové zvyky. Ty většinou odrážejí celkově tu etnickou příslušnost. Tedy musíme očekávat jiný folklor z Čech a jiný můžeme čekat na Moravě.”
Anketa: návštěvníci festivalu Folklor bez hranic: “Jsme asi počtvrté na tomto festivalu a líbí se mi lidové soubory, lidové tance, takže program mě těší. Vypadá to, že se všichni baví.”
“Moc jsem se těšila na to. Přišla jsem, dívala jsem se na průvod, na ty kroje. Je to úžasné.”
“Já jsem tady poprvé na folkloru a byl jsem jako malý a to si nepamatuju, tak jsem si to přišel teď připomenout. Hodně se mi to líbí.”

Letos se uskutečnil už 23. ročník festivalu, který každým rokem rozdává lidem radost. Slavnostně byl ukončen na slezskoostravském hradě, kde se představilo všech 11 zúčastněných souborů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy